Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziobro: Wiarygodność to ta wartość demokracji, która sprawia, że nie jest ona fasadą

AS 13:05 6 lipca 2019
Telewizja Republika
– Mówiliśmy, że chcemy takiego państwa, które będzie gwarantem bezpieczeństwa wszystkich obywateli, które będzie chronić ich interesy, które będzie bronić zwłaszcza tych, którzy są bezradni, bezbronni, słabi, które będzie potrafiło upominać się o prawa również tych słabszych - powiedział podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

– Kiedy zastanawiamy się nad tym, co przed nami, to też naturalna okazja, by podsumować to, co za nami" - powiedział Ziobro, dodając, że cieszy się ze spotkania w Katowicach po czterech latach od momentu, kiedy "wiatry historii (...) zawiały i rozpoczęły zmiany w Polsce - mówił Zbigniew Ziobro. 

– Możemy zadać sobie pytanie, bo takie pytanie rodzi się w sposób naturalny, na ile te wówczas plany, te konkretne zapowiedzi, które były tutaj wyrażane, znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości - powiedział polityk. 

– To jest pytanie o to, co ma fundamentalne znaczenie w demokracji, o czym mówił pan prezes Kaczyński, mianowicie o wiarygodność. Wiarygodność to ta wartość demokracji, która sprawia, że nie jest ona fasadą, a staje się realnym mechanizmem. Mamy naprawdę bardzo wiele mierzalnych faktów wskazujących na to, że dobra zmiana to nie jest tylko dobra zmiana w nazwie, ale też dobra zmiana w rzeczywistości, to jest dobra zmiana mierzalna, którą można udowodnić twardymi liczbami - podkreślił lider Solidarnej Polski.

– Mówiliśmy, że chcemy takiego państwa, które będzie gwarantem bezpieczeństwa wszystkich obywateli, które będzie chronić ich interesy, które będzie bronić zwłaszcza tych, którzy są bezradni, bezbronni, słabi, które będzie potrafiło upominać się o prawa również tych słabszych - dodał minister sprawiedliwości. 

– Że będzie państwem, które z pasją będzie realizować zadanie, jakim jest przywrócenie godności Polakom (...), zwłaszcza tym, którzy byli pozbawieni tej godności, niejako wykluczani przez poprzednią władzę, spychani na margines, zmuszani do emigracji, a czasami oddawani wręcz w ręce rozmaitej maści hochsztaplerów, oszustów, czyścicieli kamienic" - wymieniał. "Że o tych wszystkich ludzi państwo polskie się upomni, że będzie państwem praktycznie działającym, że będzie dbało o interesy każdego obywatela - powiedział. 

I sądzę - zastrzegając, że jeszcze wiele przed nami - że możemy dzisiaj z podniesionym czołem powiedzieć, że bardzo wiele w tej sprawie zrobiliśmy, że bardzo wiele w tej sprawie się udało - zauważył Zbigniew Ziobro. 

– Możemy realizować te zobowiązania społeczne, dzięki dwóm filarom działania rządu. Z jednej strony sprawnej działalności w obszarze gospodarki, programowi, który realizuje pan premier Mateusz Morawiecki, programowi społecznemu, którym zajmowała się przez dłuższy czas z wielkim sukcesem pani premier Beata Szydło i pani minister (rodziny, pracy i polityki społecznej) Elżbieta Rafalska. Ale z drugiej strony dzięki sprawności funkcjonowania polskiego państwa, który odzyskuje to co państwu się należy - stwierdził minister. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze