Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziobro: stanowczo trzeba poprawić los ofiar przemocy

PR 13:18 27 czerwca 2019
zrzut ekranu: youtube / ministerstwo sprawiedliwości
Stanowczo trzeba poprawić los ofiar przemocy, które nie mają wystarczającej ochrony - mówił szef MS Zbigniew Ziobro, zapowiadając projekt nowej ustawy antyprzemocowej, zgodnie z którym wprowadzony zostanie m.in. policyjny oraz sądowy nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy przemocy.

 

- Trzeba stanowczo poprawić los ofiar, osób pokrzywdzonych, osób słabszych, które w takiej sytuacji od strony prawnej nie mają wystarczającej  ochrony i wsparcia - podkreślił na czwartkowej konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

Zaznaczył, że jego zdaniem ustawa o przeciwdziałaniu przemocy okazała się być niewystarczająca. 

- Uznaliśmy po analizie prawno-porównawczej, że trzeba zrobić kolejny krok, aby sytuację tych osób, tych bezbronnych, słabszych osób poprawić, że państwo nie może być tym państwem teoretycznym, ale musi być państwem, które ma narzędzia praktyczne pozwalające udzielić realnego wsparcia konkretnych osobom - wskazał prokurator generalny.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski poinformował, że przygotowany w resorcie projekt nowej ustawy antyprzemocowej przewiduje "przełomowe rozwiązania, jeżeli chodzi o przemoc domową, przeciwdziałanie niej".

- Proponujemy wprowadzenie policyjnego oraz sądowego nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się sprawcy przemocy do mieszkania lub jego otoczenia - dzięki temu to nie ofiary będą musiały uciekać z mieszkania, ale to sprawcy będą zmuszeni do jego opuszczenia - powiedział.

 

Czytaj także:

Stanisław Szwed: PiS stawia na rodzinę. Obserwujemy atak środowisk LGBT na rodzinę. Oni atakują podstawy rodziny - małżeństwa, a my małżeństwa wzmacniamy

Źródło: ministerstwo sprawiedliwości

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze