Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziobro rozwiewa wątpliwości! "Błędne, nieprawdziwe stwierdzenie". ZOBACZ o co chodzi

AS 15:46 22 maja 2019
@MS_GOV_PL TWITTER
– Nie zaostrzamy sankcji karnej, również zakres odpowiedzialności, która ujmuje pomówienia, też się nie zwiększa. Jedynie dodaliśmy paragraf, który odnosi się do tworzenia fałszywych dowodów na użytek postępowania przed sądem - powiedział na konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro.

– W związku z tym, że pojawiło się w obszarze debaty publicznej błędne, nieprawdziwe stwierdzenie, że chcemy zaostrzyć odpowiedzialność karną za przestępstwo pomówienia, to też nie odpowiada rzeczywistości. Sankcje za przestępstwa z art. 212 nie zmienia się ani o jeden dzień. Jest taka jaka była. Nie zaostrzamy sankcji karnej, również zakres odpowiedzialności, która ujmuje pomówienia, też się nie zwiększa. Jedynie dodaliśmy paragraf, który odnosi się do tworzenia fałszywych dowodów na użytek postępowania przed sądem. Ale skoro ta sprawa budzi takie emocje i może być tak intepretowana, jak to czasami spotykamy w mediach, rozumiejąc, że jest to ważny temat społeczny i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i dyskusji w tej sprawie, podjąłem decyzję, aby wycofać tę zmianę w ramach poprawki, którą zgłosimy w Senacie - powiedział na konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro.

– Po wyborach chciałbym spotkać się z przedstawicielami państwa [dziennikarzy] środowiska na robocze spotkanie i ustalić dalszą debatę nt. ewentualnych zmian w tym przepisie  - mówił.

Źródło: 300polityka.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze