Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziobro: Nie ma miejsca dla sędziów-złodziei w polskim sądownictwie

PR 13:28 17 marca 2018
twitter
Dziś, odbyła się konferencja prasowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, dotycząca projektu zmian w przepisach dotyczących usuwania sędziów z zawodu. Szef resortu odniósł się do piątkowej decyzji Sądu Najwyższego, który złagodził karę wobec sędziego, którego przyłapano na kradzieży. - Nie toleruję i nie akceptuję tego rozstrzygnięcia i takich rozstrzygnięć – podkreślił stanowczo minister.

Zbigniew Ziobro podczas konferencji, zapowiedział projekt zmian w przepisach dotyczących usuwania sędziów z zawodu.

Stwierdził, że należy podnieść standardy sędziów. Wskazał stanowczo, że sędziowie nie mogą stać ponad prawem. Za bulwersujący uznał wczorajszy wyrok Sądu Najwyższego, który złagodził karę wobec sędziego przyłapanego na kradzieży.

Prokurator generalny stwierdził, że nowe przepisy, które zamierza wprowadzić, będą automatycznie usuwały z zawodu sędziów, którzy dopuszczą się łamania prawa.

- Musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce, musimy skończyć z myśleniem ludzi, którzy traktują się jak nadzwyczajną kastę, którzy stawiają się ponad prawem i dlatego też chciałbym zapowiedzieć po wczorajszym bulwersującym rozstrzygnięciu Sądu Najwyższego, że w najbliższym czasie przedstawię projekt zmian w ustawie o sądach powszechnych, który spowoduje, że niejako automatycznie z mocy ustawy tego rodzaju sędzia będzie eliminowany z zawodu - mówił minister.

 

Minister Ziobro, odnosząc się do sprawy sędziego, który ukradł ze sklepu element wiertarki a Sąd Najwyższy złagodził jego karę, stwierdził, że w wymiarze sprawiedliwości nie ma miejsca dla sędziów-złodziei.

Szef resortu sprawiedliwości powiedział także, że w wielu krajach europejskich nie ma wprowadzonych immunitetów.

- Immunitet ma zapewniać niezawisłość a nie bezkarność - mówił minister Ziboro.

Źródło: twitter.com/MS_GOV_PL

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze