Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziobro: Gdyby w Polsce był inny wynik wyborów, to byłyby tworzone jakieś dzielnice islamskie

kg 8:35 8 sierpnia 2016
FLICKR/ KPRM/ DOMENA PUBLICZNA
– Nie chcę dać głowy, ale daję dolary przeciw orzechom, że gdyby w Polsce był inny wynik wyborów, to już byłyby tworzone jakieś dzielnice islamskie (...) Oni (rząd E. Kopacz - red.) już szukali miejsc w kraju, gdzie lokować tych uchodźców – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Ziobro powiedział na antenie TVP Info, że obecnie nie ma bezpieczeństwa w Europie, ponieważ "następuje eksport rewolucji islamskiej poprzez bojowników Państwa Islamskiego, poprzez uchodźców". Jego zdaniem, Polska nie jest jednak narażona na zamachy tak, jak niektóre państwa Europy Zachodniej. – U nas nie ma tych dużych enklaw zamieszkałych przez ludność pochodzenia arabskiego czy pakistańskiego, ludzi którzy ostentacyjnie obnoszą się ze swoim przywiązaniem do islamu, także w radykalnej odmianie – dodał.

Prof. Rzepliński? "Nazywanie go sędzią to byłoby nadużycie wobec wielu rzetelnych i uczciwych sędziów"

Minister sprawiedliwości odniósł się także do planowanego orzeczenia TK ws. ustawy o TK, jak również do roli prezesa TK, prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Według Ziobro, prof. Rzepliński, to "polityk całą gębą", który "eskaluje konflikt w Polsce". – Fantazja pana profesora Rzeplińskiego, prezesa Rzeplińskiego, polityka Rzeplińskiego nie zna granic. Nazywanie go sędzią to byłoby nadużycie wobec wielu rzetelnych i uczciwych sędziów – ocenił.

Wyrok ws. ustawy o TK? "będzie to działanie na "rympał", działanie wbrew prawu, ostentacyjne łamanie prawa"

11 sierpnia o godzinie 11 nastąpi publiczne ogłoszenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. nowej ustawy o TK. Wcześniej TK rozpatrzy połączone wnioski ws. ustawy o TK na posiedzeniu niejawnym. Przygotowana przez PiS nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym została podpisana przez prezydenta 30 lipca. Niemal od razu ustawę zaskarżyli posłowie PO, .Nowoczesnej i PSL, a także Rzecznik Praw Obywatelskich. TK ogłosił, że rozpozna te wnioski łącznie. – Trybunał Konstytucyjny nie ma żadnej drogi prawnej, by na posiedzeniu niejawnym rozstrzygać kwestie związane z tajemnicą, Jeżeli Trybunał się tego podejmie, to będzie to działanie na "rympał", działanie wbrew prawu, ostentacyjne łamanie prawa. Jeżeli coś ma być orzekane powinno być jawne. Wiemy, że standardy sędziowskie są obce panu Rzeplińskiemu – powiedział Ziobro.

Źródło: TVP Info, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze