Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziobro: będziemy domagać się kary dożywocia z możliwością ograniczenia zwolnienia warunkowego. Tylko takie możliwości daje aktualy kodeks karny

PR 13:40 17 czerwca 2019
Telewizja Republika
Minister Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej w Kielcach mówił m.in. o tragiczniej zbrodni jaka miała miejsce na Dolnym Śląsku. - Będziemy domagać się dla sprawcy zabójstwa dziesięciolatki kary dożywocia z możliwością ograniczenia warunkowego przedterminowego zwolnienia - powiedział w Ziobro. Dodał, że tylko takie możliwości daje aktualnie obowiązujący kodeks karny.

 

Prokurator Generalny poinformował, że wobec podejrzanego 22-latka prowadzone są badania biologiczne, które służą temu, by potwierdzić przekonanie śledczych wynikające z zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego potwierdzonego przyznaniem się 22-latka do winy.

- Na pewno będziemy domagać się kary dożywocia z możliwością ograniczenia warunkowego przedterminowego zwolnienia, bo takie tylko możliwości daje dzisiejszy kodeks karny - powiedział Ziobro.

Minister przekazał, że w piątek Sejm przyjął zmiany w kodeksie karnym wprowadzające tzw. bezwzględne dożywocie, ale podejrzany nie będzie mógł być jeszcze nimi objęty.

Ziobro podziękował policji i prokuraturze.

- Bardzo ważnym momentem były wczorajsze nocne działania prokuratury, zwłaszcza prokuratora okręgowego w Świdnicy, który weryfikował z podejrzanym jego wersje obrony przeprowadzając wizję w różnych miejscach we Wrocławiu - stwierdził.

- Właśnie w trakcie prowadzenia tych czynności przed prokuratorem okręgowym sprawca zdał sobie sprawę, że dalsze brnięcie w wersję niewiarygodna nie ma sensu i przyznał się do popełnienia tej okrutnej zbrodni - powiedział Ziobro.

 

Czytaj także:

22-latek podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z zarzutem „zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem”

Tłum chce zlinczować mordercę Kristiny. Poleciały kamienie!

 

Źródło: media, telewizja republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze