Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziemkiewicz: Schetyna tłumaczy Jachirę, a ona za chwilę wychodzi i robi z niego idiotę

K.B. 10:16 27 września 2019
Telewizja Republika
Schetyna naiwny jak szczypiorek, wychodzi i mówi, że zachowanie Jachiry się więcej nie powtórzy i że wszystko jest już załatwione, po czym ona wychodzi i delikatnie mówiąc gra na nosie i robi z Pana Grzegorza Schetyny idiotę- powiedział Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z red. Emilią Pobłocką w Poranku Telewizji Republika.

Schetyna wylansował swoją następczynię 

– Jachira bije rekordy popularności w internecie, Schetynie udało się wylansować swoją następczynię. Przewodniczącą PO powinna być Klaudia Jachira- konkret, fachowość, błyskotliwość, inteligencja. Schetyna naiwny jak szczypiorek. wychodzi i mówi, że zachowanie Jachiry się więcej nie powtórzy i że wszystko jest już załatwione, po czym ona wychodzi delikatnie mówiąc gra na nosie i robi z Pana Grzegorza Schetyny idiotę i mało tego , wykonuje taki numer, że udaje jej się sprowokować Pana Pietrzaka, kóry użył brzydkiego wyrazu, ale powiedział adekwatnie i Jachira teraz chodzi jako męczennica bo ją obrazili- powiedział Rafał Ziemkiewicz w Telewizji Republika.

– Jachira jako "Gombrowicz naszych czasów" jak sama siebie określiła i trafiła. To jest Gombrowicz na miarę Gazety Wyborczej i na miarę formacji, której Gombrowiczem jest Jachira. SokzBuraka jest ich odpowiednikiem wiadomości literackich czy kultury. Gdyby Jachira nie mogła zostać kandydatką na prezydenta, a chyba nie może, bo nie ma jeszcze 35 lat, to jest jeszcze inna kandydatka do przywodzenia opozycji- Pani Sylwia Spurek. Ta, która jest prześladowana gastrycznie w Brukseli. Kto widział restaurację w Brukseli, gdzie "pasą" się europosłowie i mówi, że tam jeszcze czegoś brakuje, to już jest naprawdę śmiałe. Ale Pani Sylwii brakuje mleka wegetariańskiego z migdałów itp. Wszyscy się tam objadają frykasami, a weganin ma jeść jakieś zwykłe warzywa. Kolejny postulat głęboko słuszny, którą wysunęła Spurek , to że środki antykoncepcyjne muszą być refundowane, to jest po prostu standard praw człowieka, że antykoncepcja musi być refundowana. To jest słuszny kierunek , ale to jest zdecydowanie niewystarczjące, ponieważ stosunek seksualny pociąga za sobą dalej idące koszta, to nie tylko kwestia pigułlki. Nawet powiedziałbym, że pigułka jest najtańsza. Te koszty w dużej mierze są po stronie mężczyzny, zwłaszcza jak mężczyzna jest stary i brzydki to też trzeba mu zrefundować kolację , kwiaty, te wszystkie prezenty- to kosztuje- ocenił Ziemkiewicz.

Plugawy i odrażający biznes

– W razie czego pamiętajmy, że satyra wszystko wybaczy i satyrykowi wszystko uchodzi. Satyry mamy mnóstwo, SokZBuraka też jest satyrycznym portalem. Tutaj muszę kolegom z konkurencyjnego tygodnika oddać pewne uszanowanie, że udało im się już te linki pokazać na tyle wyraźnie, bo oczywiście wszyscy wiedzą co to jest SokzBuraka, kto za tym stoi, po co to zostało zrobione, ale dotąd mają tam takich "redaktorów od siedzenia", czyli w razie draki. Pan Kozakiewicz- Zagozda, który jest właścicielem i spiritus movens  SokuzBuraka, Pan który pracuje w ratuszu, będąc jednocześnie pijarowcem Platformy Obywatelskiej, jego mocodawcy z PO i nie tylko, niektórzy twierdzą, że i Roman Giertych, który normalnie nie jest członkiem Platformy, w tym gronie wymyślono, że formalnym właścicielem będzie człowiek mieszkający w Wielkiej Brytanii i wtedy jak są pozywani za te rozmaite kłamliwe, zniesławiające newsy, to mogą sobie pozywać jego. Rzeczywiście w Wielkiej Brytanii jest bardzo trudno wyegzekwować proces o naruszenie dóbr osobistych, ale okazało się, że Panowie nie są tacy sprytnie jak myśleli, bo pojawia się tutaj nielegalne finansowanie kampanii wyborczej, przestępstwa nie z oskarżenia prywatnego i Pan z Londynu rzeczywiście będzie musiał pójśc siedzieć, albo odwołać wcześniejsze opowieści dla Gazety Wyborczej, że to niby on zrobił sobie taki portal z drobnych oszczędności. Jest to biznes plugawy i odrażający. 

Mała Greta od klimatu i miliardowych przerobów

– To jest ciężka praca i grube pieniądze. Za tym wszystkim stoi jeden mężczyzna, to jest wymyślony projekt i okazuje się, że już w 1992 roku ten numer też był robiony. Znaleziono nawet zdjęcie, jak w '92 roku jakaś dziewczynka też przemawiała na forum ONZ i jeśli dobrze pamiętam, to w tamtych czasach chodziło jeszcze o ochłodzenie klimatu, że idzie epoka lodowcowa. Kiedyś to kręciło się wokół zlodowacenia , dzisiaj jest wokół tematu ocieplenia i plastiku, co ciekawe widziałem ostatnio grafikę z której wybika, że 95 procent tego plastiku w oceanach jest do nich wrzucana przez dziesięć rzek: dwie afrykańskie i osiem azjatyckich, więc wszystko co my robimy tutaj z plastikiem polega na robieniu wielkiego biznesu, w Azji wszystko jest w plastiku i to wszystklo później trafia do rzeki, ale to tutaj robi się wielki biznes na innych opakowaniach- powiedział Ziemkiewicz.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze