Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziemkiewicz: Patrząc po programie, który nadaje TVN24, to jak byłbym Putinem, to nie mógłbym wymarzyć sobie lepszej telewizji, bardziej szczującej

PR 9:15 30 listopada 2018
Telewizja Republika
Jak co piątek, w poranku Telewizji Republika, pojawił się przegląd wydarzeń Tygodnia, przeprowadzony przez Rafała Ziemkiewicza razem z Emilią Pobłocką. Na tapecie, znalazły się takie tematy jak list ambasador USA, Nowoczesna oraz Tuska na białym koniu. - Ta wizja tak podnieciła salony opozycyjne, że to pokazuje z jakim dnem mamy do czynienia – stwierdził publicysta.

Rafał Ziemkiewicz, rozpoczął przegląd, od listu ambasador USA Georgette Mosbacher skierowanego do premiera.

- Winston Churchill mówił chyba, że dyplomata to człowiek, który się zastanowi dwa razy, zanim nic nie powie. Pani Mosbacher, nie mając doświadczenia w dyplomacji myślała chyba, że robi dobrze, że ostrzega Polaków. List dotyczył w zewnętrznej warstwie TVN-u – właścicielem jest koncern amerykański. Była kiedyś historia, że KRRiT chciała wymierzyć TVN-owi karę wartości typu 15 sec. czasu reklamowego w prime time i wtedy był zręczniejszy ambasador który zadziałał. To jest standard. Jak jeździmy tam i prosimy o Fort Trump, to nie można robić tego atakować amerykańskich firm. Chociaż patrząc po programie, który nadaje TVN24 to jak bym był Putinem, to nie mógłbym wymarzyć sobie lepszej telewizji, bardziej szczującej.

Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że w samym liście ambasador USA nie chodziło nawet o sam TVN a o wypowiedzi rządu dotyczące dekoncentracji mediów.

Autor przeglądu wydarzeń tygodnia powiedział, jakie wg niego ludzie oczekują od rządzących.

- Nie jest tak, że ludzie oczekują od elit… uczciwości, patriotyzmu, bo i tak myślą, że to są świnie. Wyborcy uważają, że wszyscy na górze to świnie. Ludzie oczekują skuteczności. Mają rozwiązywać problemy, niech kradną ale niech sądy działają itd. Udało się zlikwidować bezrobocie, ale razem z bezrobotnymi. Jak ludzie nie widzą rozwiązania problemu, to będą karać. PiS stał się nagle wyborem większości polaków. Stało się tak, że się naród wkurzył na nadętych, bo się puszyli a nie byli w stanie zmniejszyć kolejek do lekarza. Podejrzewam, że tylko brak alternatywy sprawia, że Polak – jak tu ma targowice, a tu idiotów ale polaków to wybierze Polaków. Ale ze złości na to, że są nieskuteczni, może ukarać. Ja stoczyłem dużo rozmów z elektoratem Samoobrony, ani jedna osoba nie mówiła, że Andrzej jest uczciwy, że on coś zbuduje, mówili, „on im pokarze” - powiedział Ziemkiewicz.

Kolejnym tematem, był poseł Misiło i partia Nowoczesna.

- Nowoczesna jest tam gdzie są jej długi, pytanie na kogo one spadną. Gdyby PO chciało wziąć długi.. ale ona chce wziąć aktywa bez pasywów. Nowoczesna straciła szansę jak weszła w buty opozycji totalnej. Każda, która będzie nie merytoryczna, tylko będzie gadać przeciwko PiS, to zostanie rozbita, straci poparcie. Właścicielem tej narracji jest PO. Oni celowo tłumią inne działania by walczyć tylko z PiS-em – podkreślił.

Rafał Ziemkiewicz skomentował także okładkę ostatniego wydania „Newsweek’a” z Donaldem Tuskiem na białym koniu, wyjeżdżającym z mgły.

- Jeżeli Lis chciał pokazać, że Tusk to „mega asshole”, to pokazał. Tusk na białym koniu, jak Reagan z rewolwerami. Ja wrócę i ocalę Polskę przed kaczorem - to byłby przekaz. Śmieszne, że powiedział, że jak zagwarantują mu wygraną to przyjedzie na gotowe. Ta wizja tak podnieciła salony opozycyjne, że to pokazuje z jakim dnem mamy do czynienia. Dziwie się tym salonom, które chcą takiego gościa – stwierdził.

Na zakończenie rozmowy, Rafał Ziemkiewicz zaprosił na niedzielny „Salonik Polityczny” w którym zapewne więcej na temat ambasador USA, sytuacji w sejmikach czy sprawie KNF.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze