Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziemkiewicz: Niemcy zgodnie ze swoją tradycją dokonali ostatecznego rozwiązania kwestii dzików

pmb 8:21 11 stycznia 2019
Fot. Telewizja Republika
– Niemcy zgodnie ze swoją tradycją dokonali ostatecznego rozwiązania kwestii dzików. Zrobili to profilaktycznie. Bo do Niemiec Afrykański Pomór Świń jeszcze nie dotarł – powiedział Rafał Ziemkiewicz (publicysta „Do Rzeczy”), który był gościem red. Emilii Pobłockiej w Telewizji Republika.

Przypomnijmy: planowany odstrzał dzików ma związek z występowaniem Afrykańskiego Pomoru Świń – choroby dziesiątkującej polską trzodę. Jedną z metod ma być kontrolowany odstrzał zwierząt. Media cały czas informują o planach odstrzału 200 tys. dzików. W środę te nieprawdziwe informacje zdementował sam minister środowiska Henryk Kowalczyk. Sprawę skomentował publicysta „Do Rzeczy”.

– Rocznie odstrzeliwuje się 200-300 tys. dzików. To są dane oficjalne. PiS-owskie dziki… – kpił Ziemkiewicz. – Jarosław Kaczyński powinien to rozegrać taktycznie. Powiedziałby, że kocha dziki i nie da nic zrobić dzikom. Co wtedy by zrobiła opozycja?

– To, że Niemcy zgodnie ze swoją tradycją dokonali ostatecznego rozwiązania kwestii dzików… Zrobili to profilaktycznie. Bo do Niemiec Afrykański Pomór Świń jeszcze nie dotarł – mówił.

Dzik a Konstytucja

– Jestem mało entuzjastyczny w kontekście możliwości zdolności intelektualnych takich pań jak pani Rusin… Skoro one dostrzegły, że to co locha nosi w brzuchu to mały dzik, to może kiedyś dojrzą, że mama nosi dziecko pod sercem. (...) Dzik stał się zwierzęciem konstytucyjnym – powiedział Ziemkiewicz.

Publicysta skomentował również sprawę prezesa NBP-u i zarobków jego podwładnych. 

– Banki to jest jedna wielka patologia. Mówię tu o systemie światowym. W każdej cenie, którą płacimy, 60-70 proc. to odsetek bankowy. Cały świat jest w długach.

W latach 60. w USA jeden mężczyzna za swoją pensję mógł utrzymać całą rodzinę. A teraz? Oboje rodziców musi pracować i są zadłużeni po uszy.

– Zarobki w bankowości to jest światowa patologia. To się skończy albo wojną albo wielkim krachem – podkreślił Ziemkiewicz.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze