Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziemkiewicz: ludzie, wy naprawdę wierzycie, że ta pani powiedziała to z głupoty? Że nie wie, przeciwko komu wybuchło powstanie w getcie?

pmb 20:05 14 lutego 2019
Fot. Telewizja Republika
„Ludzie, wy naprawdę wierzycie, że ta pani powiedziała to z głupoty? Że nie wie, przeciwko komu wybuchło powstanie w getcie? Nie sądzę” – napisał na Twitterze publicysta „Do Rzeczy” Rafał A. Ziemkiewicz. Jego tweet odnosi się do skandalicznych słów Andrei Mitchell, która powiedziała, że podczas powstania w getcie Żydzi „walczyli przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Andrea Mitchell z telewizji MSNBC w relacji z Warszawy powiedziała, że podczas powstania w getcie Żydzi „walczyli przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Na jej słowa błyskawicznie zareagował prezes IPN. „Mówienie, bądź nawet tylko sugerowanie istnienia reżimu polskiego, który wraz ze zbrodniczą III Rzeszą Niemiecką miał jakoby brać udział w likwidacji getta warszawskiego czy jakiegokolwiek innego getta, jest nie tylko kłamstwem zaprzeczającym powszechnej wiedzy i badaniom najwybitniejszych historyków Holocaustu, ale przede wszystkim jest zniewagą wymierzoną w godność i pamięć o bohaterskich bojownikach oraz wszystkich ofiarach getta warszawskiego” – napisał w oświadczeniu Jarosław Szarek.

Sprawę skomentował również publicysta Rafał Ziemkiewicz. „Ludzie, wy naprawdę wierzycie, że ta pani powiedziała to z głupoty? Że nie wie, przeciwko komu wybuchło powstanie w getcie? Nie sądzę” – napisał na Twitterze.

W dalszych tweetach Ziemkiewicz ostro skrytykował reakcję Polski na te skandaliczne słowa.

Źródło: twitter.com/telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze