Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziemkiewicz: Kukiza z PSL podzieliły poglądy w kwestii europejskości Polski

DZ 8:01 27 listopada 2020
Paweł Kukizwikimedia
Gościem Ilony Januszewskiej w programie "Polska na dzień dobry" był dziś publicysta Rafał Ziemkiewicz. Tematem rozmowy były zmiany związane z odejściem Kukiza z PSL. Ziemkiewicz skomentował również działania w ramach Strajku Kobiet.

Ziemkiewicz odniósł się do "rozstania" Kukiz'15 i PSL.

- Odpowiedź Kukiza na kwestie europejskości Polski i czy mamy się podporządkowywać całkowicie UE, czy bronić swojej podmiotowości — to podzieliło ten i tak sztuczny twór, jakim było PSL i ruch Kukiza. 

- Kosiniak-Kamysz jest niesamodzielnym przywódcą — to jest słabość PSL-u. Ma on mentalność polityka przystawki i zrobił z PSL przystawkę do PO.

Co dalej z Kukizem?

- Chodzą plotki z PiS by chętnie "przytuliło" tych kilku posłów z Kukiz'15, ale może bez samego Kukiza, bo on ma osobowość niszcząca, jest dosyć chimeryczny, to się sprawdza w pracy artystycznej, niekoniecznie w pracy politycznej. Pytanie, czy posłowie Kukiza będą chcieli przejść do PiS. Bo raczej do Konfederacji nie przejdą, a szkoda do Kukiz'15 z Konfederacją mogłoby stworzyć wreszcie klub polityczny.

Ziemkiewicz skomentował strajk kobiet.

- W ogóle nie lubię określenia strajk kobiet, to nie jest żaden strajk i też te protesty trwają nie od kilku tygodni, tylko od jakichś 5 lat, kiedy to Andrzej Duda wygrał wybory. [...] Mamy cały czas jakieś manifestacje na ulicach, cały czas jest jakaś bojówka na ulicach, ale ona nie jest wcale tak liczna.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze