Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziemkiewicz jasno i wprost o sędziowskiej kaście: Wszyscy won!

JJ 15:12 27 stycznia 2020
Telewizja Republika
Publicysta Rafał Ziemkiewicz w ostrych słowach podsumował sytuację wokół reformy sądownictwa, zwłaszcza ostatnią uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie sędziów wybieranych przez Krajową Radę Sądownictwa w nowym składzie.

"Trzymanie się stołków i przywilejów pazurami za wszelką cenę. Wszyscy won!"- napisał na Twitterze dziennikarz, odnosząc się do czwartkowej uchwały. 

Zdaniem Ziemkiewicza, decyzja Sądu Najwyższego "oznacza, że pani Gersdorf jest kierownikiem tej szatni i co jej zrobicie?

– Przecież ta uchwała SN to jeden wielki bzdet- ocenił publicysta, przekonując, że jest ona nielogiczna, a w dodatku wywołuje chaos prawny. 

– Jeśli nowi sędziowie są niesędziami dlaczego mogą brać kasę ale nie mogą orzekać? Jeśli nie mogą orzekać dlaczego do czwartku ich orzeczenia były ważne a od piątku nie są?-zastanawia się publicysta. 

– A jeśli, to czemu orzeczenia takich samych sędziów Izby Dyscyplinarnej są niby nieważne od zawsze? W tym nie ma żadnej logiki ani prawa, jest czysta polityka. Trzymanie się stołków i przywilejów pazurami za wszelką cenę. Wszyscy won!- podsumował Rafał Ziemkiewicz.

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze