Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziemkiewicz: Grzegorz Schetyna nie przetrwa stycznia

M.N. 8:25 27 grudnia 2019
Telewizja Republika
Zastanawia mnie jedno w opozycyjnym środowisko, że oni w polityce są w stanie zgodzić się na każdego kandydata, na każde haniebne słowa – mówił na antenie Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz, publicysta.

Dzisiejszy program Rafał Ziemkiewicz rozpoczął od krótkiego podsumowania roku 2019. Podkreślił, że przez ostatnie 4 lata nic nadzwyczajnego się nie zmieniło w naszym kraju. 

– Wojna polsko-polska nie przynosi nikomu zysków, chyba że zyskiem jest to, że nie zmieniają się wodzowie – stwierdził Ziemkiewicz.

Tomasz Grodzki i koperty

– W gabinecie prywatnym się nie liczy. To jest właśnie ta wspaniała cecha postkomunistów – gabinet prywatny, a że w szpitalu państwowym to już nie ważne. (…) Zdążył już wygłosić dwa orędzia, a nikt do dziś nie wie o czym. Być może sprowokował swoim wybujałym ego ludzi, którzy te koperty nosili - mówił Ziemkiewicz. 

Do mediów zgłaszają się kolejni członkowie rodzin byłych pacjentów prof. Tomasza Grodzkiego z czasów, gdy kierował on szczecińskim szpitalem w Zdunowie. Według opowieści jednego z nich, obecny marszałek Senatu miał w 2000 roku przyjąć łapówkę w zamian za przeprowadzenie operacji.

– Patrzyłem co przez święta się działo na Twitterze, ja się odciąłem, a np. pan Satruski co chwilę ział nienawiścią i umieszczał co pół godziny tweety. Jestem w szoku, że tacy ludzie jeszcze są i to uznawani za pewną elitę -  zaznaczył Ziemkiewicz. 

– Zastanawia mnie jedno w opozycyjnym środowisko, że oni w polityce są w stanie zgodzić się na każdego kandydata, na każde haniebne słowa – dodał.

Publicysta skomentował również potyczki PO. Przypomnijmy, że już od dłuższego czasu mówi się o zmianie lidera w największej partii opozycyjnej. Zdaniem Ziemkiewicza Grzegorz Schetyna nie przetrwa stycznia. 

Kadencja obecnego lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny upływa pod koniec stycznia. Zgodnie z uchwałą Rady Krajowej partii, pierwsza tura wyborów odbędzie się 25 stycznia, ewentualna druga - 8 lutego. Udział w wyborach będą mieli prawo wziąć wszyscy członkowie partii. Kandydatów na szefa PO można zgłaszać do 3 stycznia. Wniosek o rejestrację kandydatury musi zostać poparty 10 podpisami członków Rady Krajowej Platformy.

– Opozycja totalna jest sprzeczna z demokracja, jak władza totalna, bo taka opozycja odrzuca dosłownie wszystko i to jest co najwyżej jakaś partyzantka - ocenił Ziemkiewicz. 

 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze