Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zielone obligacje: Czy ekologiczna rewolucja wzmocni euro?

JJ 14:41 13 października 2020
Standard Bank przewiduje wzrost kursu euro do 1,30 dolara w ciągu rokuPixabay, CC0
Standard Bank prognozuje wzrost kursu euro do 1,30 dolara w ciągu roku. Ma to związek z planem Unii Europejskiej. Bruksela planuje sprzedać 225 mld euro długu ekologicznego w ramach funduszu pandemicznego.

Według analityków, ta swoista ekologiczna rewolucja w zakresie zielonych obligacji może wzmocnić europejską walutę. Standard Bank przewiduje wzrost kursu euro do 1,30 dolara w ciągu roku.

– Podejrzewamy, że jeśli kraj lub region będzie przewodzić tego typu inwestycjom, może wzmacniać w ten sposób walutę – podkreślił we wtorek szef strategii walutowej Standard Banku, Steve Barrow, w notatce przeznaczonej dla klientów. Zdaniem analityka, ci, którzy nie podejmą tego wyzwania, mogą zostać w tyle zarówno pod względem referencji ESG (Enviroment, Social, Governance), jak i wyników swojej waluty.

Jak na razie planowany przez Wspólnotę fundusz naprawczy pomógł wzmocnić euro o 5,1 proc., do 1,1786 dolarów. Emisja długu ekologicznego Unii ma rozpocząć się dopiero w przyszłym roku, lecz już w tym miesiącu Bruksela planuje rozpocząć sprzedaż obligacji społecznych celem sfinansowania programu wspierania zatrudnienia. Z kolei takie kraje jak Francja stają się liderami zrównoważonego finansowania, natomiast Berlin miesiąc temu sprzedał swoje pierwsze zielone obligacje skarbowe.

Jak przewidują analitycy Standard Bank, USA mogą pozostać w tyle za Europą, nawet jeśli wybory prezydenckie wygra kandydat Demokratów. Joe Biden wzywał do przeznaczenia 2 bilionów dolarów na czystą energię.

 

 

Źródło: wnp.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze