Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziębiec: bardziej mogę kochać, jeśli pogłębiam relację z Bogiem

Aleksandra Robaczewska 15:50 22 grudnia 2020
Rekolekcje dostępne są dla każdego w internecie. Wystarczy tylko wysłuchać dobrego komentarza.pixabay.com
Jak zadbać o duchowe przeżycie świąt Bożego Narodzenia w tym szczególnym czasie pandemii? Na to pytanie odpowiedział ojciec Maciej Ziębiec.

- Moja recepta na duchowe przeżycie świąt Bożego Narodzenia to sakramenty, słowo Boże, modlitwa i rekolekcje. Są dostępne dla każdego w Internecie. Wystarczy wysłuchać dobrego komentarza i przemyśleć, co Bóg do nas mówi. Trzeba nauczyć się dbać o ducha i pogłębiać relację z Bogiem - stwierdził ojciec Ziębiec.

- Sam uczestniczę w rekolekcjach, żeby pogłębiać relacje z Bogiem - to bardzo silnie oddziałuje na nasze życie. Kontakt z Jezusem przekłada się na relacje z drugim człowiekiem - powiedział.

- Chodzi o to, aby dzielić się miłością. Do tego nie potrzeba fajerwerków, ale wystarczy fragment Słowa Bożego. Teraz w czasie pandemii wystarczy porozmawiać z drugim człowiekiem i podzielić się dobrem - uznał rekolekcjonista.

- Kiedyś był taki zwyczaj, że w wysyłaną kartkę świąteczną wkładało się kawałek opłatka wigilijnego. W ten sposób dajemy część siebie. Dawanie okruchów miłości to jest coś, czego ludzie szczególnie potrzebują w tym czasie, gdzie każdy odczuwa lęki - stwierdził.

Źródło: Twitter/@o.maciej_ziebiec

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze