Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zgromadzili ponad 105 ton niebezpiecznych odpadów. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia

JJ 16:16 30 września 2020
Pixabay, CC0
W gminie Szydłowo policja zatrzymała pięć osób podejrzanych o składowanie ponad 105 ton niebezpiecznych odpadów. Ponadto zatrzymany został mężczyzna, na którego posesji znaleziono ponad 20 sztuk padłej trzody chlewnej.

28 września policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą weszli na teren jednej z posesji w gminie Szydłowo. Funkcjonariusze znaleźli tam 100 zbiorników z różnego rodzaju substancjami – łącznie ponad 105 ton odpadów. Biegły sądowy z zakresu ochrony środowiska potwierdził po pobraniu próbek, że składowane odpady stanowią zagrożenie dla ludzi i środowiska.

Na miejscu działała także m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej w Pile oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

W innym budynku gospodarczym funkcjonariusze ujawnili padłą trzodę chlewną. Do zgonu zwierząt doprowadziły warunki, w których przebywały oraz brak należytej opieki – wynika z opinii Powiatowego Lekarza Weterynarii. W tej sprawie zatrzymano 29-latka, któremu postawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami.

We wtorek w tej sprawie na terenie województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego zatrzymano 5 osób, które mają związek ze składowaniem szkodliwych odpadów. Trzy zatrzymane osoby objęto dozorem policyjnym, natomiast wobec dwóch pozostałych mężczyzn śledczy będą wnioskowali o tymczasowe aresztowanie.

Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Źródło: PAP, RMF 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze