Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Żenujące! Dulkiewicz nawet tak ważny moment, jak 80. rocznica II WŚ, wykorzystała do walki politycznej!

K.B. 10:31 1 września 2019
Wikipedia/Artur Andrzej/CC BY-SA 4.0
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w swoim przemówieniu na Westerplatte podkreślała, że każda wojna jest zła, zarówno ta „państwa z państwem”, jak i ta „rządzących ze społeczeństwem”. Jej przemówienie jest szeroko komentowane przez internautów, określających je jako żenujące i nieodpowiednie.

 –Każda bowiem wojna, wojna państwa z państwem, rządzących ze społeczeństwem, na tle różnic międzyludzkich, jest zła. Nie ma wątpliwości, że wspólnota europejska była odpowiedzią na horror wojny. Celem integracji europejskiej był nie tylko dobrobyt i rozwój, ale przede wszystkim pokój. Jak wiemy, wymaga to praworządności i poszanowania tych wartości, które stanowią katalog praw człowieka i obywatela. Tam, gdzie zanika gotowość do porozumienia i dialogów, tam zawsze polityka podżega do wojny- powiedziała Dulkiewicz podczas obchodów. 

Prof. Sławomir Cenckiewicz na swoim Twitterze odniósł się do słów prezydent Gdańska określając je jako „kompletną kompromitację”. Z kolei Piotr Semka napisał, że „przemówienie na Westerplatte pokazało, że Pani prezydent Dulkiewicz nie dorosła do swojej funkcji”.

 

 

Źródło: wPolityce.pl,twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze