Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zdzisław Krasnodębski wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego

am 12:26 1 marca 2018
twitter.com
Europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Czwartkowe głosowanie było tajne. Nowy wiceszef otrzymał 276 głosów poparcia, a jego konkurent - estoński Indrek Tarand z Zielonych - 193 głosy.

Zdzisław Krasnodębski zastąpi w przywództwie PE Ryszarda Czarneckiego, którego odwołano 7. lutego. Decyzja ta wynikała z wypowiedzi, w której europoseł PiS przyrównał Różę Thun do szmalcownika.

Przedstawiciele największych frakcji złożyli deklarację, że poprą kandydaturę innego kandydata PiS na to stanowisko.

Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski zachowywał się w sposób niegodny polskiego polityka, jego wypowiedzi szkodziły Polsce; nie powinien więc reprezentować polskich obywateli jako wiceprzewodniczący europarlamentu - zarzucał przed glosowaniem w PE rzecznik PO Jan Grabiec.

Nowemu wiceprzewodniczącemu PE Zdzisławowi Krasnodębskiemu pogratulował sam Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, który ustąpił stanowiska.

 

 Okazuje się, że opozycja ma jednak istotne znaczenie w funkcjonowaniu świata politycznego. Wszystkie decyzje oraz złożone deklaracje, zazwyczaj działają na korzyść obozu rządzącego. Projekty ustaw o prawie aborcyjnym, kandydatura Grzegorza Schetyny na fotel premiera, czy deklaracja braku poparcia knadydata PiS na stanowisko wiceszefa PE. Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli wzywają do poparcia rezolucji ws. praworządności w Polsce, nie dojdzie ona do skutku.

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze