Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zduńska Wola: rowerzysta groził nożem i dusił kierowcę samochodu

ASy 12:26 4 grudnia 2020
Sprawcę ujęto na podstawie rysopisuKPP Zduńska Wola
Policjanci ze Zduńskiej Woli zatrzymali 52-latka podejrzanego o groźby słowne i szantaż ostrym narzędziem kierowcy, który miał zaparkować samochód zbyt blisko stojaka na rowery.

Mężczyzna groził nożem kierowcy, bo ten zaparkował swój pojazd zbyt blisko stojaka na rowery, gdzie z kolei był zaparkowany jednoślad podejrzanego. 

Do zdarzenia doszło 1 grudnia po godzinie 16:00. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowania gróźb pozbawienia zdrowia i życia wobec osoby.

Pokrzywdzony zgłosił, że zaparkował swój pojazd pod jednym z samoobsługowych sklepów na terenie gminy Zapolice. W tym samym momencie podjechać miał mężczyzna na rowerze, który wstawił swój jednoślad do stojaka. Gdy poszkodowany wysiadł z pojazdu rowerzysta w wulgarnych słowach zwrócił mu uwagę, że jego samochód stoi zbyt blisko stojaka na rowery.

Kierowca nie widząc konieczności przestawiania samochodu wszedł do sklepu. Agresor podążył za nim i w pewnym momencie wyszedł ze sklepu, co wzbudziło obawę u zgłaszającego. Sprawca miał chwycić za gardło poszkodowanego, wyciągnąć z kieszeni nóż z ostrzem segmentowym i grozić pozbawieniem życia.

Zgłaszający schronił się następnie w swoim pojeździe i wezwał policję. Agresor uciekł z miejsca na swoim rowerze. Policjanci po ustaleniu rysopisu sprawcy szybko zlokalizowali i zatrzymali 52 – letniego mieszkańca gminy Zapolice. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Usłyszał też zarzut gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawca znajduje się obecnie pod dozorem policji. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Zduńska Wola

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze