Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zderzenie pociągów na Pomorzu. Prawie 30 osób poszkodowanych

MAD 7:20 31 sierpnia 2017
Facebook.com/Tomek Karp
Wczoraj kilka minut przed 22.00 na stacji Smętowo na Pomorzu doszło do zderzenia pasażerskiego pociągu TLK „Pogoria” ze składem towarowym. W wyniku tego wykoleiła się lokomotywa pociągu TLK oraz siedem z jedenastu wagonów. 28 osób zostało poszkodowanych.

Jak powiedział Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK, do wypadku doszło, gdy pociąg towarowy pomimo sygnału „stój”, wjechał na tor główny z toru bocznego, co spowodowało „starcie” z pociągiem TLK Pogoria, relacji Gdynia Główna-Bielsko-Biała/Zakopane na stacji Smętowo na odcinku między Tczewem a Grudziądzem. W wyniku zderzenia z torów wypadła lokomotywa pasażerskiego składu, a za nią 7 z 11 wagonów. Dokładnie przyczyny wypadku zbada jednak specjalnie powołana komisja.

W „Pogorii” znajdowało się ok. 200 pasażerów. 28 z nich zostało w tym wypadku poszkodowanych i przewiezionych do szpitali w Gdańsku, Grudziądzu, Kwidzynie oraz Starogardzie Gdańskim. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

W akcji ratunkowej brał udział wyspecjalizowany sprzęt kolejowy, a także straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe wraz ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku z wypadkiem w Warszawie pracuje sztab kryzysowy, w skład którego weszli prezesi spółek PKP PLK oraz PKP InterCity wraz z ministrem Andrzejem Adamczykiem. Około godziny 3.00 wznowiono ruch pociągów na trasie.

 

Źródło: rynek-kolejowy.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze