Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zderzenie busa z autokarem na Śląsku. Nie żyje dziewięć osób

ASy 7:10 23 sierpnia 2020
W wypadku zginęło siedem osóbTwitter/Wojewoda Śląski
W sobotę przed północą na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach doszło do zderzenia busa z autokarem. Wszystkie osoby podróżujące busem zginęły. Rannych jest siedem osób, które jechały autokarem. W najcięższym stanie znajduje się kierowca.

Jak poinformował rzecznik gliwickiej policji, podinsp. Marek Słomski, do wypadku doszło około godziny 22.30 w sobotę przy węźle Kleszczów.

Bus jechał w stronę Wrocławia. Siła uderzenia była tak duża, że został całkowicie zmiażdżony.

- Bus przewrócił się na jezdnię i sunąc na boku znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy przód autokaru uderzył w dach busa - opisywał podinsp. Słomski.

Łącznie z kierowcą w autokarze znajdowało się 49 osób. Siedem z nich zostało przetransportowanych do szpitali. Według relacji strażaków, w najpoważniejszym stanie znalazł się kierowca, który został uwięziony w pojeździe. Niezbędne było użycie sprzętu hydraulicznego, by wydostać mężczyznę.

Nieznane są na razie dane ofiar śmiertelnych z busa. Wiadomo natomiast, że pasażerowie autobusu jechali do Rudy Śląskiej i już zostali przetransportowani dalej zastępczym pojazdem.

 

Źródło: Twitter, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze