Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zdecydowana większość Polaków niezadowolna z sytuacji w kraju. Nowy sondaż CBOS

mg 11:59 17 lipca 2014
Telewizja Republika
60 procent polskich obywateli jest niezadowolona z rozwoju z sytuacji w kraju - wynika z lipcowego sondażu CBOS. Z badań wynika, że po opublikowaniu przez tygodnik „Wprost” nagrań polityków bardzo wyraźnie zmniejszyła się grupa Polaków zadowolonych z kierunku rozwoju sytuacji w kraju, a zarazem zwiększyła się grupa osób niezadowolonych.

Zadowolenie z rozwoju sytuacji w kraju dominuje nad niezadowoleniem jedynie wśród zwolenników PO.

Sympatycy pozostałych liczących się na scenie politycznej ugrupowań, osoby o niesprecyzowanych preferencjach wyborczych, badani niezamierzający brać udziału w ewentualnych wyborach parlamentarnych oraz niezdecydowani co do uczestnictwa w nich w większości negatywnie wypowiadają się o kierunku zmian w Polsce, przy czym najbardziej krytyczni w są potencjalni wyborcy Nowej Prawicy (81 proc. opinii negatywnych), a w dalszej kolejności - zwolennicy PiS (72 proc.) oraz badani niezamierzający głosować (72 proc.).

Z badań CBOS wynika również, że opinie o sytuacji politycznej w kraju są wyraźnie gorsze niż przed miesiącem. O połowę zmniejszył się (z 12 proc. do 6 proc.) odsetek respondentów oceniających ją dobrze, jednocześnie aż o 14 punków (do 54 proc.) wzrósł odsetek tych, którzy postrzegają ją jako złą. Co trzeci respondent (33 proc., spadek o 9 punktów) określa sytuację na scenie politycznej jako przeciętną, zaś 7 proc. ankietowanych nie miało na ten temat zdania.

Sondaż został zrealizowany w dniach 3-9 lipca tego roku na liczącej 943 osoby reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

„Tusk, du..a i kamieni kupa!”. Tysiące na manifestacji antyrządowej w stolicy

„Rząd pod sąd!”. Tysiące na ulicach Krakowa

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze