Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zbudują największy krzyż w Polsce. Będzie 3 razy większy od Jezusa ze Świebodzina

M.J.O 11:46 7 czerwca 2018
pixabay
Największy krzyż w Polsce na 100-lecie niepodległości, wszystko z prywatnych środków. 150 metrowa budowla dzięki swoim rozmiarom będzie trzykrotnie większa od Jezusa ze Świebodzina.

Nietypowy pomysł zrodził się w głowie mieszkańców miejscowości Wojków, w gminie Blaszki (województwo Łódzkie). Na 100-lecie niepodległości ma tam powstać najwyższy w Polsce Krzyż.

"Całym sercem popieram ten pomysł i przekażę na ten cel prywatne pieniądze, bo jestem Polakiem, katolikiem i kocham swoją Ojczyznę, za której wolność oddawali życie nasi rodacy" - skomentował sprawę Karol Rajewski, burmistrz Wojkowa.

Organizatorzy akcji zdecydowanie podkreślają, że budowa ma zostać w pełni sfinansowana z datków przekazywanych na ten cel. Ogłoszona ma zostać specjalna międzynarodowa zbiórka.

"To nie ma być krzyż z gminy Błaszki, tylko najwyższy krzyż w Polsce. Z tego co wiem, na świecie są wyższe, ale w skali kraju to będzie ewenement. Chcemy, żeby był to krzyż dla wszystkich Polaków" - podkreślił Rajewski.

Oficjalnie budowa ma zostać ogłoszona 17 czerwca, kiedy to odbywać się będzie w Wojkowie impreza motocyklistów "salve Wojków".

Źródło: Facebook

Wczytuję ocenę...
TAGI:


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze