Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zbombardowano szpitale i szkoły w Syrii. Dzieło Rosjan?

mg 16:21 15 lutego 2016
FLICKR/ FREEDOM HOUSE/ CC BY-SA 2.0
W północnej Syrii w ostrzale szkół i szpitali zginęło co najmniej 50 osób. Te informacje przekazała Organizacja Narodów Zjednoczonych – podaje BBC.

Jak poinformowała organizacja "Lekarze bez Granic", celem ataku rakietowego w syryjskim mieście Azaz stał się szpital dziecięcy. W placówkę uderzyło co najmniej pięć pocisków. Zbombardowana została także znajdująca się w pobliżu szkoła, w której przebywali uchodźcy z innych części Syrii.

Tureckie źródła podają, że atak przeprowadziły rosyjskie samoloty.

Porozumienie mocarstw ws. Syrii

W przeddzień Konferencji Polityki Bezpieczeństwa w Monachium, ministrowie spraw zagranicznych kilkunastu największych państw świata osiągnęli porozumienie w sprawie planu, który ma doprowadzić do wstrzymania działań wojennych w Syrii. W rozmowach wzięli udział m.in. sekretarz stanu USA John Kerry oraz szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Czytaj więcej...

Prezydent USA podkreślił w rozmowie z Putinem znaczenie uzgodnionego w piątek porozumienia ws. zawieszenia broni w Syrii. Wezwał także prezydenta Rosji do tego, by umożliwił dostęp pomocy humanitarnej do bojowników walczących w Aleppo.

Źródło: reuters.com, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze