Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zbliża się ogromna asteroida! Może być niebezpieczna

M.N. 13:50 18 stycznia 2018
pixabay.com
– Kosmiczna skała znana jako 2002 AJ129 przeleci obok Ziemi 4 lutego. Astronomowie podają, że minie naszą planetę w odległości około 4 mln 184 tys. kilometrów - informuje serwis Tech Times.

– Odległość jest stosunkowo bliska w przestrzeni kosmicznej – informuje dailymail.co.uk. Dla porównania odległość między Ziemią a Księżycem wynosi 238 855 mil (384 400 km). NASA klasyfikuje asteroidę jako potencjalnie niebezpieczną. Do tej kategorii zaliczają się wszystkie obiekty, który zbliżają się do Ziemi na mniej niż 7 mln 360 tys. kilometrów.

Obiekt 2002 AJ129 jest ogromny. Według ekspertów ma nawet 1,2 kilometra długości. Naukowcy będą obserwować skałę za pomocą Goldstone Radio Telescope w Kalifornii, jednego z dwóch najlepszych ośrodków astronomii radarowej w Stanach Zjednoczonych. – Możemy naprawdę wiele dowiedzieć się o asteroidach i zacząć odpowiadać na niektóre z nurtujących nas pytań za pomocą obserwacji radarowych - powiedział astronom z NASA, Lance Benner.

Naukowcy chcą zbadać kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim zamierzają ustalić dokładną wielkość i kształt 2002 AJ129.

NASA informuje, że jest to największe ciało kosmiczne, które przeleci obok naszej planety. Informują, że nie byliby w stanie odeprzeć asteroidy gdyby zmierzała w naszym kierunku.

Źródło: Tech Times, NASA

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC.210) - JAROSŁAW PAPIS - PRZYJAŹŃ POLSKO-ŻYDOWSKA JEST MOŻLIWA, ALE ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze