Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zbigniew Ziobro: Wobec braku kary śmierci, dożywocie jedyną karą

PR 11:26 17 stycznia 2019
Telewizja Republika
Prokurator Generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, powiedział dziś w radiowej Jedynce, że jeśli Stefan W. był poczytalny, to kara dożywotniego pozbawienia wolności jest jedyną karą, jaką może sobie wyobrazić.

- Jeśli Stefan W. był poczytalny, to kara dożywotniego pozbawienia wolności jest jedyną karą, jaką jestem sobie w stanie wyobrazić za przestępstwo, które popełnił, wobec braku kary śmierci w polskim systemie prawnym - powiedział w radiowej Jedynce prokurator generalny Zbigniew Ziobro. 

Sprawca śmiertelnego ataku na prezydenta Gdańska, odsiadywał wcześniej wyrok pięciu i pół roku więzienia. Za co? Cztery napady na banki z bronią w ręku. Prokurator Generalny stwierdził, że wyrok był zbyt niski, wskazał także, że po badaniach psychiatrycznych sąd przyjął wtedy, że sprawca był poczytalny.

- Jest to kara zdecydowanie zbyt niska, jestem krytyczny wobec takiego wyroku i takiej polityki karnej. Uważam, że takie zbrodnie, napaści z użyciem niebezpiecznego narzędzia, terroryzowanie pracowników, takie przestępstwa powinny się kończyć wieloletnim więzieniem – powiedział minister.

Zbigniew Ziobro wskazał, że gotowy jest już projekt nowego Kodeksu karnego i niedługo, będzie można rozpocząć nad nim prace.

- Nie może być tak, ze sprawcy wyjątkowo ciężkich przestępstw dostają niewysokie wyroki, dlatego też przygotowaliśmy projekt Kodeksu karnego, który zakłada zdecydowane zaostrzenie kar za tego typu przestępstwa – dodał Zbigniew Ziobro.

- Projekt zakłada zdecydowane zaostrzenie kar właśnie za tego rodzaju typu przestępstwa, wymierzone w zdrowie i życie, przestępstwa rabunkowe, agresywne. Tak aby sprawcy mogli usłyszeć dużo wyższą kare, niż mogą usłyszeć dzisiaj – powiedział Zbigniew Ziobro.

 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze