Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zbigniew Ziobro ujawnił, dlaczego opozycja nie cierpi obecnego rządu. To proste…

PR 13:11 15 grudnia 2018
Telewizja Republika
Podczas sobotniej konwencji PiS, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mówił o tym, co jego resort zmienił już dla poprawy życia Polaków oraz jakie zmiany będą jeszcze wprowadzane. Zbigniew Ziobro powiedział także dlaczego opozycyjni działacze, tak bardzo nie lubią obecnego rządu.

 

- Boli ich to, że jesteśmy skuteczni – mówił podczas przemówienia na konwencji PiS Zbigniew Ziobro wskazując tym samym na różnice między obecnym, a poprzednim rządem.

Minister sprawiedliwości, podkreślał dobitnie w swoim przemówieniu to, że składane Polakom przez rząd obietnice, są realizowane.

  

 

 

Minister podkreślał także osiągnięcia w skuteczności działań obecnej prokuratury.

- W tym roku prokuraturze udało się zabezpieczyć mienie należące do przestępców w wysokości ponad 2 mld zł. - mówił Ziobro.

- Wszyscy państwo widzicie, jak wielki sprzeciw w niektórych środowiskach w kraju i zagranicą budzą nasze zmiany w zakresie sądownictwa. Te zmiany budzą wielki opór, bo my chcemy przywrócić sądownictwo ludziom, przywrócić zasady służby publicznej i sprawić, aby sądy służyły temu po co są powołane, służyły Polakom - mówił.

 

Zbigniew Ziobro podkreślał, że Zjednoczona Prawica nie dzieli Polski, a traktuje ją, jako jedność. W przemówieniu zapowiedział także, że możliwe będzie przyspieszenie sądowych postępowań, nawet do tego stopnia, by w miarę możliwości, kończyły się one na pierwszej rozprawie.

- Mamy projekt zmian w Kpc, tak by przyspieszyć bieg postępowań sądowych; będzie specjalna ścieżka dla spraw gospodarczych; stworzyliśmy też zasady zmierzające do tego, by wszystkie sprawy w miarę możliwości były rozstrzygane na pierwszej rozprawie – oznajmił.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze