Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zbigniew Gryglas specjalnie dla TV Republika: Mam inną wrażliwość niż Nowoczesna zwłaszcza w sprawach światopoglądowych, które mnie bardzo dotykają

EP 10:35 11 października 2017
Zbigniew Gryglas, Aleksandra Zarzycka Telewizja Republika
Czy w polityce można rozejść się z klasą? O tym w programie "Z Wiejskiej na Gorąco" mówił były już poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas.

– Nasze rozstanie nazwaliśmy aksamitnym, pokojowym. Myślę, że jest to nowy standard. Bardzo rzadko podnoszą głos, staram się mówić spokojnie, merytorycznie i na tym zamierzam się skupić. Jestem członkiem dwóch komisji - Energii i Skarbu Państwa. Jest to komisja bardzo merytoryczna. Druga komisja jest to Komisja Łączności z Polakami za Granicą. Ponad podziałami pracujemy na rzecz Polonii - mówił Zbigniew Gryglas. 

"Partia inaczej rozłożyła akcenty, mówię szczególnie o sprawach światopoglądowych, które mnie bardzo dotykają"

– To nie są łatwe decyzji i łatwe chwile dla mnie. Czasem trzeba podjąć taki krok. Partia inaczej rozłożyła akcenty, mówię szczególnie o sprawach światopoglądowych, które mnie bardzo dotykają. Głosowałem w Sejmie przeciwko liberalizacji ustawy aborcyjnej. Nie popieram też idei związków partnerskich. To dla mnie rozwiązanie, które jest nieakceptowalne na gruncie prawa polskiego. Mam też inną wrażliwość na sprawy polityki historycznej, patriotyzmu. Dla mnie to są ważne elementy - podkreślił Gryglas. 

"Dla mnie próba legalizacji związków partnerskich par homoseksualnych to pierwszy krok w kierunku adopcji przez nich dzieci"

– Dla mnie próba legalizacji związków partnerskich par homoseksualnych to pierwszy krok w kierunku adopcji przez nich dzieci. Dla mnie jest to niedopuszczalne. Zgodnie z konstytucją małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety i ja się tego trzymam - stwierdził Gryglas. 

– To była wspólna decyzja - mówił o odejściu z Nowoczesnej Zbigniew Gryglas. - Nie sądziłem, że bieg wydarzeń będzie tak szybki. Te ustawy są przygotowywane, one pojawią się stosunkowo szybko. Mogę zrozumieć wybór kolegów, koleżanek, ale trudno mi firmować ten wybór swoim nazwiskiem, jeśli się z nim nie zgadzam - stwierdził Gryglas. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze