Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zawsze gotowi, zawsze blisko. W Szczecinie "Terytorialsi" prowadzą punkt drive thru

JJ 17:10 26 października 2020
Od soboty, 24 października, przy szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie działa mobilny punkt poboru wymazów drivethru. Zbudowali go już żołnieterytorialsi.wp.mil.pl
Od soboty przy szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie, od soboty przy szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej działa mobilny punkt poboru wymazów Test&Go. Jest to wsparcie dla istniejącego już, szpitalnego punktu poborów. Nowy punkt drive thru został zbudowany przez żołnierzy z 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, jednej z najmłodszych brygad tej formacji.

– Szczeciński punkt poboru wymazów to jeden z sieddmiu działających aktualnie punktów "drivethru" w Polsce, które wystawiają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Pozostałe punkty znajdują się w Radomiu, Warszawie, Chojnicach, Toruniu, Włocławku oraz Poznaniu. Od najbliższgo czwartku (29 października br.) kolejne dwa punkty rozwiną żołnierze 8 Kujawsko - Pomorskiej Brygady OT w Inowrocławiu oraz Grudziądzu – czytamy na stronie internetowej Terytorialsów.

Zachodniopomorscy Terytorialsi już w czasie wiosennej fali pandemii koronawirusa utrzymywali taki punkt przez kilka tygodni, tyle że w Koszalinie. Jak mówi p.o. dowódcy 14 ZBOT ppłk Mirosław Radwan, punkt będzie działał już od soboty od godziny 10 „i będziemy go utrzymywali tak długo, jak będzie potrzeba”.

– Test&Go przy szpitalu PSK1 przy ul. Unii Lubelskiej wojsko zbudowało na wniosek wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca. Znajduje się on tuż przy izbie przyjęć oddziału pediatrycznego. Zorganizowany jest w ten sposób, aby pobieranie wymazów przebiegało sprawnie, bez potrzeby opuszczania auta. Pojazd wjeżdża przez szpitalną bramę i podjeżdża do strefy wyczekiwania a następnie strefy ewidencji, gdzie sprawdzana jest tożsamość pacjentów. Pod namiotem znajduje się strefa poboru wymazów, gdzie bez potrzeby wysiadania z samochodu pobierajać je będą specjalnie przeszkoleni wojskowi ratownicy medyczni. Auto następnie odjeżdża i wjeżdża w strefę odpoczynku a następnie opuszcza punkt Test&Go. Porządkiem ruchu na terenie punktu zarządzać będą żołnierze 14 ZBOT – czytamy.

Punkt poboru wymazów jest czynny od soboty 24 października br.), przez 7 dni w tygodniu. W weekend będzie czynny w godz. od 10 do 14, a od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 15.

Żołnierze Obrony Terytorialnej z brygad w całym kraju licznie włączają się do wsparcia dla personelu medycznego. Jest to część akcji „Trwała Odporność”. Terytorialsi nie tylko prowadzą punkty drive thru, ale również pomagają np. w DPS-ach czy dostarczają Powstańcom Warszawskim paczki z żywnością.

Codziennie przekonujemy się zatem, że dewiza tej stosunkowo nowej formacji Wojska Polskiego: "Zawsze gotowi, zawsze blisko" jest jak najbardziej trafna.

Źródło: terytorialsi.wp.mil.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze