Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zatrzymano gigantyczny przemyt odpadów z Wielkiej Brytanii!

AS 16:55 12 lipca 2018
Flickr
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali na opolskim odcinku autostrady A4 ciężarówkę z nielegalnymi odpadam. Izba Administracji Skarbowej w Opolu informuje, że transport śmieci przyjechał do Polski z Wielkiej Brytanii.

Ciężarówka została zatrzymana do kontroli  przez patrol z opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Po wstępnych oględzinach ładunku celnicy stwierdzili, że mają do czynienia z odpadami budowlanymi zmieszanymi z innymi śmieciami o silnym zapachu stęchlizny.

Ponad 24 tony wymieszanych śmieci miało trafić do firmy W Polsce, która zajmuje się przywozem odpadów w postaci paliw alternatywnych.

Podejrzanie celników zostały potwierdzone. Wstępna ocena WIOŚ zakwalifikowała zatrzymany ładunek jako nielegalnie przywiezione odpady.

O sprawie mafii śmieciowej mówił wiceminister Sławomir Mazurek w programie Doroty Kani ,,Koniec Systemu'' –  Od dwóch lat prowadzimy konsekwentną walkę z nieprawidłowościami w gospodarce odpadami. Sklasyfikowaliśmy to jako zorganizowane grupy, nie mające nic wspólnego z przypadkowym działaniem. Wykorzystywano luki w prawie do optymalizacji różnych procesów biznesowych. (...)  Uparta walka rządu z korupcją w Polsce sprawiła, że mafijny kapitał szuka nowych pól do zagospodarowania. Często dochodziło do przesunięcia nielegalnego zarabiania. W sprawę zaangażowani są premier Mateusz Morawiecki czy minister Henryk Kowalczyk. Mówimy nie tylko o ustawie odpadowej, ale również ustawie inspekcji środowiska. To będą dwie pięści, które skierujemy w przestępców – powiedział.

WIĘCEJ O MAFII ŚMIECIOWEJ MOŻNA PRZECZYTAĆ W OSTATNIM NUMERZE GAZETY POLSKIEJ. 

Źródło: Telewizja Republika // niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze