Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zatrzymania w związku głośna sprawą propagowana nazizmu

PR 11:17 23 stycznia 2018
twitter
Dziś, rzeczniczka Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik poinformowała, że na polecenie gliwickiej prokuratury, zatrzymano trzech mężczyzn, którym postawiono zarzuty dotyczące m.in. propagowania nazistowskiego ustroju.

Na portalu telewizjarepublika.pl informowaliśmy o komunikacie MSWiA wydanym po emisji programu „Superwizjer”, w którym pokazano materiały zebrane przez reporterów, którzy przeniknęli do środowisk stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”, będących autorami happeningu, na którym powieszono wizerunki polskich europarlamentarzystów. Z materiałów jasno wynika, że jest to organizacha o charakterze neofaszystowskim. Minister Brudziński, miał rozmawiać w tej sprawie z Komendantem Głównym Policji.

Do sprawy stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność", odniósł się także minister Zbigniew Ziobro, który na portalu Twitter napisał:

„Po ataku hitlerowskich Niemiec w okupowanej Polsce wymordowano miliony ludzi, w tym trzy miliony Polaków. Jeśli więc ktoś czci odpowiedzialnego za to Hitlera, który jest jednym z największych zbrodniarzy w dziejach,to zasługuje na bezwzględne potraktowanie.” 

 

Dziś, rzeczniczka Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik poinformowała, że na polecenie gliwickiej prokuratury, która prowadzi postępowanie w związku z propagowaniem nazizmu w Wodzisławiu Śląskim, zatrzymano trzech mężczyzn, którym postawiono zarzuty dotyczące m.in. propagowania nazistowskiego ustroju.

IAR podała, że w domach uczestników zdarzenia, odnalezione zostały flagi, odznaki oraz naszywki, nawiązujące do symboliki nazistowskiej a także amunicję i broń.

Prokurator Generalny, nakazał także analizę kwestii delegalizacji stowarzyszenia.

 

Źródło: twitter, media, IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze