Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zastępca Ewy Gawor jako wywiadowca Czesława Kiszczaka! Kolejne doniesienia "Gazety Polskiej"

am 9:08 26 sierpnia 2018
fot. Gazeta Polska
Mirosław Szymanek - obecny zastępca Ewy Gawor w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy - był w latach 80. starszym wywiadowcą Wydziału IV Biura „B” MSW. Szefem MSW był wówczas gen. Czesław Kiszczak. Jednostka ta zajmowała się obserwacją operacyjną osób i obiektów, przeprowadzaniem wywiadów i ustaleń, a także wstępnym rozpoznaniem i zabezpieczeniem operacyjnym przebywających na terenie Polski dyplomatów i cudzoziemców.

W artykule Macieja Marosza "Gawor - caryca stolicy i jej dwór" - który znajdzie się w najbliższym numerze 'GP" - ujawniona jest komunistyczna przeszłość kolejnych współpracowników i podwładnych Ewy Gawor. M.in. wspomnianego wyżej Mirosława Szymanka.

Wcześniej dr hab. Sławomir Cenckiewicz zdemaskował na łamach "GP" samą Ewę Gawor. Okazało się, że urzędniczka, która sporządziła pisemne uzasadnienie decyzji o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego, była podporucznikiem MO, absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Feliksa Dzierżyńskiego oraz pracownikiem Departamentu PESEL MSW.

Następnie historyk ujawnił dokumenty innych osób z otoczenia Gawor, silnie związanych z SB, takich jak Jarosław
Michoń czy Andrzej Szymaniak.

Najbliższe, środowe wydanie "Gazety Polskiej" zawiera obszerne informacje dot. przeszłości kolejnych osób powiązanych z Ewą Gawor. Nie przegap!

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze