Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zaskakujące wyniki najnowszego sondażu! 5 dni przed wyborami...

K.B. 7:22 8 października 2019
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Wyniki sondażu IBRIS dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" na 5 dni przed otwarciem lokali wyborczych: PiS z samodzielną większością, a PSL z Kukizem balansują na progu.

Najnowszy sondaż IBRIS dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" pokazał, że na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 45,1 procent wyborców, na Koalicję Obywatelską 24,6 proc. 

Na trzecim miejscu podium ponownie znalazła się Lewica, tym razem z wynikiem 12,6 proc. to spadek aż o 1,5 proc. względem sondażu z końca września. Do Sejmu weszłaby też Koalicja Polska (czyli Kukiz15 z PSL), która jednak niebezpiecznie zbliża się do wyborczego progu i notuje poparcie na poziomie zaledwie 5,6 proc. - to spadek o 0,4.

 

Poza Sejmem jest Konfederacja, która oddala się od 5-procentowego progu wyborczego - poparcie dla tego ugrupowania to 3,8 proc., czyli 0,6 procent mniej niż poprzednio.

 

8,3 proc. respondentów nadal nie wie, na kogo odda swój głos.

Z sondażu wynika, że PiS może liczyć na około 260 mandatów - wszystko zależy od tego, jak dokładnie rozłożyłyby się głosy w poszczególnych okręgach.

Na pytanie o planowany udział w wyborach parlamentarnych 58,6 procent badanych odpowiedziało "zdecydowanie tak" lub "raczej tak" - warto jednak pamiętać, że deklarowana frekwencja jest zazwyczaj niższa od rzeczywistej w dniu wyborów. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: RMF24, DGP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze