Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Żaryn: ABW zatrzymała kolejne osoby zajmujące się oszustwami i wyłudzeniami VAT; wyłudzili miliony złotych

PR 10:13 18 grudnia 2019
twitter
Dwie kolejne osoby podejrzewane o udział w grupie, która miała wyłudzać VAT, zostały zatrzymane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Materiały ze śledztwa wykazały nieprawidłowości w I Śląskim Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu.

 

Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, powiedział, że zatrzymani 16 grudnia przez agentów z katowickiej delegatury ABW mieli w latach 2015-2016 wyłudzić co najmniej 10 mln zł.

Według śledczych zatrzymani zajmowali się oszustwami podatkowymi działając w Polsce, Czechach, na Węgrzech, ale też w innych krajach Unii Europejskiej.

- Do przestępstw wykorzystywano nierzetelne - poświadczające nieprawdę – faktury. Na ich podstawie uzyskiwano nienależny zwrot podatku VAT. W cały proceder zaangażowane były również fikcyjne firmy – słupy – wyjaśnił rzecznik.Według Żaryna podstawą podjęcia postępowania w tej sprawie, był materiał dowodowy zgromadzony między innymi w toku śledztwa prowadzonego przeciwko Marcinowi K., byłemu naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu. 

Rzecznik zaznaczył, że zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. oszustwa, wystawiania nierzetelnych dokumentów, prania pieniędzy i przestępstw skarbowych dotyczących uszczuplenia VAT oraz zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

W całym śledztwie prowadzonym przez katowicką delegaturę ABW zarzuty usłyszało do tej pory 25 osób. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

 

 

Czytaj także:

Bandyci udając policjantów dokonywali brutalnych rozbojów i włamań. CBŚP rozbiło gang [ZOBACZ]

Źródło: twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze