Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zaproszenie do okrągłego stołu o oświacie we wtorek lub środę. Dworczyk: chcemy, żeby była to poważna debata o radykalnych zmianach

PR 10:45 15 kwietnia 2019
Telewizja Republika
- Jutro, najpóźniej pojutrze z Kancelarii Premiera wyjdzie zaproszenie do wszystkich zainteresowanych udziałem w okrągłym stole - zapowiada w Gościu Radia ZET szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Rozmowy te mają pomóc w wypracowaniu porozumienia między strajkującymi nauczycielami a rządem. Chęć wzięcia udziału w okrągłym stole zgłosił również wicepremier Jarosław Gowin

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w Radiu Zet, że we wtorek lub w środę wyjdzie zaproszenie z kancelarii premiera do wszystkich zainteresowanych udziałem w okrągłym stole w sprawie strajku nauczycieli.

Dworczyk zadeklarował, że rząd chce rozmawiać ze strajkującymi nauczycielami i podkreślał jednocześnie, że gabinet premiera Mateusza Morawieckiego jest skupiony obecnie na organizacji egzaminów, w tym gimnazjalnego oraz egzaminu ośmioklasistów.

Szef KPRM ocenił także, że strajk zaczyna się "radykalizować".

- Widzimy takie napisy: "tylko świnie pilnują na egzaminie". Jeżeli nauczyciele, i to nie są pojedyncze przypadki, którzy zostali z dziećmi, przeprowadzali egzaminy, są +hejtowani+ i poddawani presji, to zmierza w złą stronę. Ja wiem, że to jest margines na szczęście, bo większość nauczycieli ma na pierwszym planie dobro dzieci, niemniej takie przypadki się zdarzają i trzeba apelować do Związku Nauczycielstwa Polskiego, żeby działacze ZNP nie radykalizowali nastrojów - mówił Dworczyk.

Szef KPRM pytany, czy do okrągłego stołu zostaną zaproszeni przedstawiciele związków, w tym ZNP i Forum Związków Zawodowych, odpowiedział, że nie tylko przedstawiciele tych związków.

- Chcemy, żeby w tym okrągłym stole wzięli udział przedstawiciele rodziców, samorządów, chcemy, żeby rodzice mieli większy wpływ na szkołę - oświadczył Dworczyk.

- Chcemy, żeby była to poważna debata o radykalnych zmianach w systemie oświaty, bo nie chcemy rozmawiać wyłącznie o podwyżce wynagrodzeń, to jest szalenie ważne, ale to nie jest jedyny temat - dodał.

Dworczyk przekonywał, że rząd będzie dążyć do zwiększania pensji nauczycieli do średniej europejskiej, jednak chce podwyższyć ich czas "spędzony przy tablicy".

Dziś, chęć wzięcia udziału w okrągłym stole o oświacie wyraził także wicepremier Jarosław Gowin.

Źródło: Radio Zet

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze