Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zaprezentowano Narodową Strategię Onkologiczną. Prezydent: Mam nadzieję, że...

AS 13:39 6 lutego 2020
prezydent.pl
W obecności Prezydenta Andrzeja Dudy po raz pierwszy publicznie zaprezentowana dziś została Narodowa Strategia Onkologiczna. Rozpisany na najbliższą dekadę kompleksowy plan walki z nowotworami to efekt prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej. Jej główny cel to obniżenie śmiertelności spowodowanej przez nowotwory. – Myślę, że wielu ludzie będzie nam za to wdzięcznych. Ale nie o to chodzi, chodzi o to, byśmy zrealizowali to, co do nas należy w ramach naszej służby dla Rzeczypospolitej – zaznaczył Andrzej Duda.

Narodowa Strategia Onkologiczna powstała w oparciu o ustawę z 26 kwietnia 2019 r., zgłoszoną z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy. Samą Strategię opracował zespół specjalistów ds. NSO powołany przez Ministra Zdrowia. Treść NSO w formie uchwały dwa dni temu przyjęła Rada Ministrów.

W najbliższych latach wzrastać będzie liczba zachorowań na raka. Trzeba się do tego przygotować – mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda.

– Bardzo się cieszę, że Narodowa Strategia Onkologiczna nabiera swoich kształtów. Mam nadzieję, że także dzięki dzisiejszemu spotkaniu zostanie sprawnie wprowadzona w życie - dodał.

– Kiedy system jest wokół człowieka, to szansa na wyleczenie jest nie tylko ze względu na dobre leczenie, ale też ze względu na to, że człowiek zaczyna wierzyć w to, że może wyzdrowieć - zaznaczył. 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze