Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zapraszamy na specjalne wydanie "Gier Tajnych Służb". Czym była afera FOZZ? Już dziś – godz. 21.20

am 17:14 8 września 2018
Telewizja Republika
W związku z dzisiejszym sprowadzeniem do Polski współodpowiedzialnego za aferę FOZZ Dariusza Przywieczerskiego, specjalnie dla Państwa zmieniamy sobotnią ramówkę. Już dziś, o godz. 21.20 zapraszamy na program "Gry Tajnych Służb". Odcinek przeznaczony będzie aferze FOZZ. Nie przegap!

Współodpowiedzialny za aferę FOZZ Dariusz Przywieczerski po trzynastu latach został sprowadzony do Polski. Samolot z aferzystą na pokładzie wylądował na warszawskim Okęciu – czytaliśmy dziś w mediach.

Dariusz Przywieczerski, skazany w 2005 roku w aferze FOZZ i poszukiwany listem gończym, został zatrzymany w USA.

Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego powołano w celu wykupu zadłużenia powstałego po PRL na rynku wtórnym, jednak zamiast skupowania polskiego długu, FOZZ prowadził działalność uderzającą bezpośrednio w interes finansowy państwa. Pieniądze transferowany były na konta ulokowane w rajach podatkowych lub spółek tworzonych pod nadzorem PRL-owskich służb.

Ekstradycja współwinnego afery FOZZ

W piątek amerykańskie służby federalne zdecydowały o pozostawieniu skazanego w aferze FOZZ Dariusza Przywieczerskiego w więzieniu okręgowym w Clearwater, gdzie przebywa od października. 

W piątek funkcjonariusze United States Marshals Service – federalnej agencji odpowiedzialnej za ściganie i transport więźniów oraz egzekwowanie wyroków sądowych poinformowały, że formalności i proces przekazywania im Dariusza Przywieczerskiego się rozpoczął. 

 

Mimo to kilka godzin później przywrócono mu status więźnia.

W sobotę zdecydowano się jednak wydać aferzystę Polsce – dowiedziała się nieoficjalnie telewizja TVP Info.

Po godz. 13.15 samolot z Przywieczerskim na pokładzie wylądował na warszawskim Okęciu. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze