Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zaplątany w śmieci żółw nie dał rady odpłynąć. Pomógł przypadkowy turysta. [ZOBACZ WIDEO]

am 16:27 15 grudnia 2018
flickr.com
Turyści przebywający na Malcie uratowali morskiego żółwia. Zwierzę miało przywiązaną plastikową butelkę co uniemożliwiało mu poruszanie się.

Turyści nie mieli przy sobie nic ostrego więc jeden z nich zaczął podpalać sidła zapalniczką. Zwierzę nie odniosło żadnych obrażeń i o własnych siłach wróciło do wody. Na nagraniu turysta pokazał nie tylko akcją ratowniczą, ale też zaśmieconą plażę. Widok nie napawa optymizmem.

Zgodnie z danymi Komisji Europejskiej, ponad 80 proc. zanieczyszczeń w morzu to plastik. Produkty objęte restrykcjami, czyli m.in.: patyczki higieniczne, sztućce plastikowe, talerzyki, słomki, mieszadełka czy patyczki do balonów, stanowią 70 proc. wszystkich śmieci w morzu. 

Z powodu bardzo powolnego procesu rozkładu, plastik akumuluje się w morzach, oceanach oraz na plażach w UE i na świecie. Plastikowe odpady znajdowane są w ciałach zwierząt morskich, takich jak żółwie, foki, wieloryby oraz ptaki, ale także w ciałach ryb i mięczaków, stanowiących fragment ludzkiego łańcucha pokarmowego. 

Od 2021 r. Parlament Europejski chce wprowadzić zakaz wykorzystywania i sprzedaży plastiku jednorazowego użytku, dla którego dostępne są alternatywy. Kraje UE zamierzają także obciążyć producentów i importerów produktów zawierających plastik kosztami sprzątania.

 

Źródło: gospodarkamorska.pl, youtube.com

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze