Zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19. Spółka zatrudniająca ponad 22 tys. pracowników rozpoczęła działania

Artykuł
Zarząd JSW powołał specjalny zespół, koordynujący szczepienia w firmie.
Canva

Zatrudniająca ponad 22,2 tys. osób Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) rozpoczęła w czwartek zapisy na szczepienia pracowników i członków ich rodzin, mieszkających w jednym gospodarstwie domowym. Rejestracja chętnych - prowadzona przez internetowy Portal Pracownika - potrwa do poniedziałku, 3 maja

- To dziś dla nas kluczowe, aby zapewnić bezpieczeństwo pracy naszym górnikom, ich rodzinom i całej załodze. Od tego m.in. zależy ciągłość i jakość pracy, a także stabilny rozwój spółki w tych trudnych czasach pandemii – powiedziała prezes JSW Barbara Piontek, cytowana w czwartkowym komunikacie firmy.

Szczepienie jest w pełni dobrowolne, tylko dla osób chętnych. Dzień po zakończeniu zapisów JSW wyśle zgłoszenie do udziału w Narodowym Programie Szczepień przez stronę Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Data rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy zależy od dostępności szczepionek. W maju i w czerwcu do programu szczepień mają sukcesywnie dołączać kolejne przedsiębiorstwa.

Zarząd JSW powołał specjalny zespół, koordynujący szczepienia w firmie. Chęć szczepienia przeciwko COVID-19 mogą zgłaszać wszyscy pracownicy JSW oraz ich domownicy - członkowie rodziny mieszkający w jednym gospodarstwie domowym. Ozdrowieńcy mogą przystąpić do szczepienia najwcześniej po trzech miesiącach po przebytej chorobie.

Od początku pandemii koronawirusem zaraziło się 5712 pracowników JSW, z których wyzdrowiało 5599. Na kwarantannie przebywa obecnie 158 pracowników jastrzębskiej firmy.

W miniony wtorek zapisy na szczepienia pracowników, ich małżonków i pełnoletnich dzieci rozpoczęła już największa górnicza spółka - zatrudniająca blisko 40 tys. osób Polska Grupa Górnicza.

Rejestracja chętnych, podobnie jak w JSW prowadzona przez internetowy Portal Pracownika, potrwa do niedzieli, 2 maja włącznie. Później każdy zgłoszony pracownik otrzyma sms z terminem i miejscem szczepienia. Na terenie działania PGG będzie dziewięć punktów szczepień - w każdym z nich dziennie ma być szczepionych nawet 500 osób.

Akcję szczepień planuje też Spółka Restrukturyzacji Kopalń zajmująca się m.in. likwidacją i zagospodarowaniem majątku dawnych zakładów górniczych. W specjalnej ankiecie na temat szczepień przeciwko COVID-19 wzięło udział ponad 1,8 tys. pracowników firmy, z których przeszło 1,3 tys. wyraziło chęć zaszczepienia się, a wielu starszych pracowników zadeklarowało, że przyjęło już szczepionkę.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy