Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zapal Światło Wolności z TV Republika. Na żywo o 19:30

JJ 16:42 13 grudnia 2020
Zapal Światło Wolności - na żywo w TV Republikaipn.gov.pl
Od kilku lat, z inicjatywy IPN, w Polsce 13 grudnia każdego roku zapalamy Światło Wolności w hołdzie ofiar stanu wojennego. Dziś wieczorem będą Państwo mogli obejrzeć transmisję z tego wydarzenia na żywo w TV Republika. Zapraszamy o 19:30.

– Zainicjowana przez Instytut Pamięci Narodowej kilka lat temu akcja społeczna „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu, jakim na początku lat osiemdziesiątych Polacy, ale też inni mieszkańcy Wolnego Świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL – czytamy na stronie IPN.

W imię solidarności z tysiącami internowanych oraz ich najbliższymi stawiano w oknach symboliczne świeczki. Do podobnego gestu jedności z Polakami żyjącymi w bolesnej rzeczywistości stanu wojennego wezwał wówczas Amerykanów prezydent USA Ronald Reagan.

– Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przynoszą dzielnemu narodowi polskiemu niewiele radości. Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. Na pierwsze przejawy wolności rządzący odpowiedzieli brutalną siłą, zabójstwami, masowymi aresztowaniami i utworzeniem obozów internowania – podkreślał amerykański przywódca w bożonarodzeniowym orędziu.

– We wcześniejszych latach XX wieku za sprawą panoszącego się zła pojawiła się groźba, że światła całego świata zgasną. Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić – mówił Ronald Reagan.

 

W tę tragiczną rocznicę zachęcamy do włączenia się do akcji "Zapal Światło Wolności" (można to zrobić także wirtualnie), a przede wszystkim do śledzenia transmisji w TV Republika.

Źródło: Twitter/TV Republika, ipn.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze