Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zaostrzenie konfliktu na Ukrainie? Dr Rodkiewicz: Obawy są uzasadnione, nastąpiła intensyfikacja działań

zm 21:08 12 sierpnia 2016
Telewizja Republika
O sytuacji na Ukrainie oraz możliwych scenariuszach rozwoju konfliktu na wschodzie mówił gość Telewizji Republika dr Witold Rodkiewicz ze Studium Europy Wschodniej UW.

W ostatnich dniach nastąpiło wzmożenie kryzysu rosyjsko-ukraińskiego, związanego z zatrzymaniem obywateli Ukrainy, podejrzanych o próbę dokonania zamachu terrorystycznego na Krymie. Wcześniej prezydent Ukrainy nazwał doniesienia rosyjskich służb specjalnych "fantazjami i pretekstem do kolejnych gróźb militarnych".

Wczoraj jednak, Petro Poroszenko wezwał do zwiększenia gotowości bojowej i podkreślił, że dąży do odzyskania Krymu, ale za pomocą dostępnych środków politycznych i dyplomatycznych.

Jak komentował w studiu Telewizji Republika dr Witold Rodkiewicz, ostatni dni pokazały pewną zmianę tendencji wokół konfliktu na Ukrainie. Do działań wróciły zwiększone ilości ciężkiego sprzętu bojowego, a na obszarze Donbasu pojawiło się więcej żołnierzy.

Ekspert dodał, że również zawirowania związane z odwołaniem z funkcji zastępcy szefa administracji prezydenta Siergieja Iwanowa świadczą o niespokojnej atmosferze w Rosji. – Niepokój jest uzasadniony – dodał dr Rodkiewicz.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze