Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamordował 77 osób, będzie studiował z bliskimi swoich ofiar

zm 8:35 18 lipca 2015
Anders BreivikTwitter@AbdMalekHussin
Skazany za zabicie kilkudziesięciu osób na norweskiej wyspie Utoeya Anders Breivik dostał się na studia na Uniwersytecie w Oslo. Od października będzie korespondencyjnie studiował politologię.

36-letni Anders Breivik został skazany za zabicie 77 osób, podczas ataków których dokonał w lipcu 2011 roku. Mężczyzna najpierw zdetonował bombę w samochodzie pułapce w centrum Oslo, a następnie zastrzelił kilkadziesiąt osób na norweskiej wyspie Utoeya, gdzie odbywał się letni obóz.

Jak podaje BBC, Breivik nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z innymi studentami ponieważ całość kursu będzie odbywał korespondencyjnie ze swojej celi. Na uniwersytecie gdzie studiować będzie zamachowiec, obecnie uczy się też wielu członków rodzin oraz przyjaciół ofiar ataku na wyspie Utoeya.

Rektor uniwersytetu Ole Petter Ottersen podkreślił w rozmowie z mediami, że więźniowie "mają prawo do dostępu do wyższej edukacji, jeśli spełniają warunki przyjęcia". Jak przyznał, władze uczelni miały "moralny problem" z przyjęciem zamachowca na studia, ale postanowiły zadziałać zgodnie z zasadami "dla dobra uczelni". – On chciał zniszczyć system, my musimy pozostać wierni systemowi – tłumaczył Ottersen.

Anders Breivik został skazany w 2012 roku na maksymalny w norweskim prawie wyrok 21 lat więzienia. Wyrok ten może być zrewidowany na niekorzyść skazanego, tak by po odsiedzeniu 21 lat, został on w więzieniu na kolejne lata, jeśli sąd uzna, że nadal może stanowić zagrożenie dla społeczeństwa.

Źródło: BBC News, TOK FM

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze