Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamieszki we Francji. Jeden z policjantów trafiony koktajlem Mołotowa

DW 17:56 6 grudnia 2020
Zamieszki we Francjipexels.com
W trakcie zamieszek we Francji rannych zostało 67 policjantów, a jednego z nich podpalono koktajlem Mołotowa. Jednocześnie demonstranci obwiniają francuską policję o brutalność.

W dziesiątkach miast Francji odbyły się manifestacje przeciw ustawie o globalnym bezpieczeństwie.

W stolicy doszło do brutalnych starć z policją, która użyła gazu łzawiącego i granatów hukowych. W samym Paryżu rannych zostało 48 policjantów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji szacuje, że w całej Francji demonstrowało około 52 tys. osób.

Do najbardziej brutalnych starć doszło w Paryżu oraz w Dijon i Nantes, gdzie demonstranci podpalili jednego z funkcjonariuszy. Policjant został obrzucony koktajlami Mołotowa, jeden z nich trafił wprost w niego.

Około 400-500 osób tworzących grupy zwane "czarny blok" podpaliło w Paryżu kilkanaście samochodów, a personel księgarni w centrum miasta musiał się zabarykadować, aby uniknąć zdemolowania wnętrza lokalu.

fran_670.

Demonstranci domagają się reakcji władz dotyczącej brutalności policji.

Tymczasem trzy związki zawodowe policji zaprotestowały przeciw propozycjom prezydenta Emmanuela Macrona, który w niedawnym wywiadzie dla internetowego serwisu młodzieżowego Brut zaproponował stworzenie w sieci platformy, gdzie będzie można zgłaszać przypadki nadużyć ze strony policjantów.

Funkcjonariusze zapowiadają bojkot części swoich obowiązków, w tym nie chcą kontrolować tożsamości zatrzymywanych osób.

Politycy opozycyjnej partii Republikanie, jak senator i szef klubu Republikanów w Senacie Bruno Retailleau, obwiniają o napięcia w policji i demonstracje prezydenta Macrona, któremu zarzucają nieudolność i dopuszczenie do chaosu na ulicach francuskich miast.

Źródło: francuskie MSW

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze