Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamieszanie wokół słów Trumpa. Jest reakcja portali społecznościowych

ASy 12:32 6 sierpnia 2020
Donald TrumpWikimedia
W środę Facebook, YouTube i Twitter usunęły treści, które opublikowały konta związane z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Chodziło o złamanie zasad dotyczących fałszywych informacji na temat Covid-19. W nagraniu Trump twierdził, że dzieci są "prawie odporne" na koronawirusa.

Zamieszczone wpisy zawierały klip z wywiadu z prezydentem z porannego programu "Fox and Friends". Prezydent USA oznajmił, że może "prawie definitywnie stwierdzić", że dzieci są odporne na chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Wypowiedź nawiązywała do powrotu dzieci do szkół.

Rzecznik Facebooka ocenił, że wideo zawierało fałszywe informacje dotyczące odporności dzieci na koronawirusa.

- Jest to złamanie naszych zasad dotyczących fałszywych informacji o Covid-19" – ocenił.

Facebook pierwszy raz usunął treści zamieszczone na koncie prezydenta USA. W przeszłości szef portalu, Mark Zuckerberg krytykował próby cenzurowania wpisów Trumpa przez Twittera, oznajmiając, że media społecznościowe nie powinny być "arbitrami prawdy".

Facebook nie był jedyną platformą, która zdecydowała się na podobny ruch. Ten sam film został usunięty również przez serwis YouTube, choć cały wywiad nadal jest dostępny na platformie na koncie telewizji Fox. Twitter natomiast "ukrył" wpis konta @TeamTrump zawierający wideo i zawiesił konto do czasu usunięcia nieprawdziwych treści.

Według badań amerykańskich Centrów Kontroli Chorób (CDC), a także Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), choć dzieci lżej znoszą infekcję koronawirusa, to mogą ulec zakażeniu i zakażać inne osoby. Według analizy WHO obejmującej 6 mln przypadków koronawirusa między lutym i lipcem, 4,6 proc. zakażonych to dzieci w wieku 5-14 lat.

Zdaniem ekspertki WHO Catherine Smallwood dzieci - zwłaszcza małe dzieci - rzadziej ulegają zakażeniom, niż dorośli.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze