Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamachowiec z Paryża był znany, jako zradykalizowany islamista. Nic z tym nie zrobiono

AS 14:45 13 maja 2018
flickr
Wczorajszy zamachowiec z Paryża był na radach francuskich służb antyterrorystycznych, należał do grupy znanej jako FSPRT. Terrorysta pochodził ze Strasburga, francuskie obywatelstwo otrzymał w 2010 roku.

Mężczyzna należał do dwudziestotysięcznej grupy obserwowanej przez DGSI (Dyrekcja Generalna Bezpieczeństwa Wewnętrznego), zradykalizowanych i gotowych do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego Islamistów

Grupa ta na Sekwaną jest potoczną nazywana FSPRT. Mimo tego przeciwko 21-letniemu rozpoznanemu przez służby antyterrorystyczne mężczyźnie nie toczyło się żadne śledztwo śledztwo. 

Zamachowiec z Paryża pochodził ze Strasburga. Francuskie obywatelstwo otrzymał w 2010 roku.

Kolejna osoba została aresztowana w związku z wczorajszym zamachem w drugiej dzielnicy Paryża. Dzisiaj po poludniu policja aresztowała w Strasburgu przyjaciela Khamzata Azimowa (wczorajszego zamachowca z Paryża). Udział we wczorajszym zamachu zatrzymanego dzisiaj w Strasburgu nie jest na ten moment rozpoznany. Policja odnalazla film, który Azimow nagral przed dokonaniem zamachu. Za pośrednictwem tego nagrania islamista tłumaczy swoje motywacje, które doprowadziły go do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego.


ZOBACZ TAKŻE! Kolejny atak nożownika. Nie żyją dwie osoby

Źródło: Zbigniew Stefaniak (Telewizja Republika), korespondent z Paryża

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze