Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamach w Normandii. Dramat trwał 40 min. Sprawcy nagrywali, jak mordują księdza

mg 21:31 26 lipca 2016
FLICKR.COM/Mic/CC BY 2.0
Ocalała z zamachu na kościół w Normandii zakonnica opowiedziała o zdarzeniu w mediach. Mówiła m.in., że zamachowcy mieli kamerę, którą nagrywali całe zdarzenie. Dramat trwał 40 minut, zamachowcy podcięli gardło księdzu i ciężko ranili jednego z zakładników.

Do ataku doszło dzisiaj rano, około godziny 10  kościele rzymsko-katolickim w Saint-Etienne-du-Rouvray we Francji. Napastnicy zaatakowali podczas mszy świętej, kiedy w świątyni znajdowali się ksiądz, dwie siostry zakonne i dwóch wiernych. Jedna z sióstr zakonnych zdołała uciec i powiadomić policję o ataku. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

"Musimy wygrać tę wojnę"

Prezydent Francji Francois Hollande ostro skrytykował atak. – Daesh (tzw. Państwa Islamskiego - red.) wypowiedziało nam wojnę. Musimy wygrać tę wojnę (...) Musimy walczyć wszystkimi środkami, jednocześnie respektując prawo, które uczyniło nas demokracją – komentował Hollande. Prezydent wyraził też w krótkim przemówieniu przed kościołem i na Twitterze solidarność i współczuje wobec bliskich ofiar oraz wszystkich katolików.

Źródło: reuters.com, tvp.info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze