Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamach w Afganistanie! Zginęli amerykańscy żołnierze

AS 8:55 9 kwietnia 2019
zdjęcie ilustracyjneAir Education and Training Command
W zamachu w Afganistanie zginęło trzech amerykańskich wojskowych i jeden żołnierz kontraktowy, którego narodowości nie podano. Trzy osoby zostały ranne.

Do zdarzenia doszło w pobliżu bazy powietrznej w Bagram pod Kabulem. Wybuchł ładunek domowej roboty - informuje Reuter. Agencja AFP podaje, że atak przeprowadził jadący samochodem zamachowiec-samobójca.

Od początku roku w Afganistanie zginęło siedmiu amerykańskich żołnierzy, a od stycznia 2015 roku - 68. W tym kraju jest wciąż niespokojnie, mimo przeprowadzenia kilku rund rozmów pokojowych.

Talibowie dążą do obalenia władz Afganistanu, wspieranych przez Stany Zjednoczone i wprowadzenia w kraju prawa szariatu. 17 lat temu dzięki amerykańskiej interwencji odsunięto talibów od władzy, którą przejęli na ponad 1/3 obszaru Afganistanu.

W ramach prowadzonej pod egidą NATO misji Resolute Support, w Afganistanie służy 17 tysięcy żołnierzy. Połowa z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.Mniejsze oddziały amerykańskie działają też w ramach walki z terroryzmem.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze