Zakopane: Zawody w skokach narciarskich. Polacy poza podium [AKTUALIZACJA]

G. Momot/PAP

Zakończył się prolog do dzisiejszych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W głównej części zobaczymy siedmiu Polaków.

W związku z niewystarczającą liczbą skoczków nie mogły odbyć się standardowe kwalifikacje. Do zawodów przystąpiło 49. zawodników. W takiej sytuacji przeprowadzany został prolog. Zwyciężył go Dawid Kubacki. Drugie miejsce zajął Norweg Robert Johansson, trzeci w tabeli był Słoweniec Anze Lanisek.

Do zawodów załapała się poza Kubackim jeszcze szóstka Polaków. Formę z wczorajszego konkursu utrzymuje Andrzej Stękała zajmując 5. miejsce. Na 7. pozycji prolog zakończył Klemens Murańka. 17. był Jakub Wolny. Gorzej wypadli Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek zajmując kolejno 22. 25. i 30. miejsce.

Trzymamy kciuki za naszych rodaków!

Aktualizacja

Andrzej Stękała został zdyskwalifikowany po swoim skoku. Powodem są nieregulaminowe narty.

Zakończyła się pierwsza seria na skoczni imienia Stanisława Marusarza. Niestety w finałowej rundzie nie zobaczymy zdyskwalifikowanego Andrzeja Stękały. Do pierwszej trzydziestki nie załapali się również Piotr Żyła, Jakub Wolny i Paweł Wąsek. O podium walczyć będą dalej Dawid Kubacki zajmujący 11. pozycję, Klemens Murańka z 15. miejsca oraz Kamil Stoch na 22.

Na górze tabeli po pierwszej części są Egner Halvor Granerud, Keiichi Sato i Anze Lanisek.

Zawody zakończyły się niezadowalająco dla Polaków. Najlepszy Dawid Kubacki zajął dopiero 6. miejsce. Na 19. pozycji skończył Klemens Murańka, a na 23. Kamil Stoch. Pierwsze miejsce z pierwszej serii utrzymał Egner Halvor Granerud. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek. Podium zamknął Robert Johansson.

Źródło: Portal TV Republika/ Twitter