Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zakończyło się spotkanie Komisji Weneckiej z polskimi władzami. Karczewski: Rozmowy dotyczyły głównie kontroli internetu

ma 13:31 29 kwietnia 2016
Marszałek Senatu Stanisław Karczewskizrzut ekranu z TVP Info
W polskim parlamencie zakończyło się spotkanie przedstawicieli Komisji Weneckiej z polskimi władzami i opozycją. Rozmowy dotyczyły styczniowej nowelizacji ustawy o policji i wprowadzonej zasady inwigilacji. – Projekt opinii Komisji Weneckiej zostanie przedstawiony w czerwcu – zapowiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas konferencji prasowej.

Karczewski przyznał, że rozmowy z Komisją Wenecką dotyczyły głównie zapisu o inwigilacji w internecie. Przekonywał przy tym, że taki zapis w obecnej sytuacji jest konieczny. – Platforma Obywatelska miała dużo czasu, by przyjąć ustawę o policji. Nie zrobiła tego, a takie zapisy były konieczne – uznał.

Zapis o inwigilacji jest dostosowaniem przepisów prawa do obecnej sytuacji. W Europie mamy do czynienia z zagrożeniem życia obywateli, a więc dbałość o bezpieczeństwo była wynikiem tych zapisów – wyjaśniał. Marszałek Senatu dodał także, że w internecie „dzieje się dużo w zakresie terroryzmu”, a więc te zapisy są „bardzo zrozumiałe”.

Karczewski przekonywał także, że w wielu krajach Unii Europejskiej obowiązują przepisy, które pozwalają służbom na dużo większą kontrolę internetu, niż obecnie w Polsce. – Gdzie była Komisja Wenecka, kiedy Platforma Obywatelska ograniczyła wolność zgromadzeń i na niespotykaną dotąd w Polsce skalę podsłuchiwała obywateli – pytał marszałek.

 

 

Źródło: TVP Info, Twitter/StKarczewski

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze