Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zagrożenie coraz większe! Francja chce ewakuować swoich obywateli z Chin

AS 9:10 26 stycznia 2020
Francuskie służby medyczne przygotowują się na wypadek wystąpienia we Francji większej liczby zakażeń koronawirusem. Do tej pory wiadomo o trzech takich przypadkach. Z kolei władze przygotowują się do ewakuacji francuskich obywateli z Chin, z rejonów, gdzie znajduje się ognisko choroby. Chodzi o ponad dwieście osób.

W szpitalu w Paryżu przebywają dwie osoby, małżeństwo chińskich turystów. Jak mówią lekarze, ich stan jest zadawalający. Para przyjechała do Francji osiemnastego stycznia. U jednej osoby objawy zakażenia koronawirusem pojawiły się następnego dnia, u drugiej – pięć dni później.

W Bordeaux hospitalizowano Francuza pochodzenia chińskiego, który w celach służbowych często podróżował do Wuhan, gdzie znajduje się ognisko epidemii. Lekarze zapewniają, że natychmiast zostały wprowadzone odpowiednie procedury sanitarne mające zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że osoby, które kontaktowały się z chorymi znajdują się pod obserwacją. Tymczasem władze przygotowują się do ewakuacji tych obywateli francuskich, którzy chcą wrócić z Chin do Francji. Chodzi o ponad dwieście osób.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - PROF. GIERELAK - CZY CHLOROCHINA LECZY KORONAWIRUSA?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze